Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

V pátek na festivalu Theatrum Kuks vygradoval souboj Žirče s Kuksem

Boj je ústředním tématem 19. ročníku festivalu Theatrum Kuks

Redakce / 22.08.2020, Kuks
V pátek si návštěvníci festivalu Theatrum Kuks udělali výlet do nedalekého Žirče, kde se vše točilo okolo jezuitského řádu. Právě s ním hrabě Špork dlouhá léta bojoval. Večer se program přesunul zpátky do Kuksu. Plánovaná opera se ve večerních hodinách přesunula kvůli velkému zájmu z lapidária na nádvoří hospitalu.
 

FOTOGALERIE - Pátek na festivalu Theatrum Kuks. Souboj Žirče s Kuksem a opera Ensamble Damian

V kostele sv. Anny v Žirči zahrál brněnský soubor Akademie staré hudby jezuitské písně a v nedalekém Cafe Damian poreferoval historik Jiří M. Havlík o jezuitech v Čechách. 

Zpět na Kuksu Akademie staré hudby předvedla hudbu, která se naopak pojila s řádem Milosrdných bratří, a vše završil boj o lístky na velkolepé představení La Psiche v podání souboru Ensamble Damian, které se mělo původně konat v Lapidáriu. Operu L. A. Badii čerpající z antického příběhu o princezně Psýché pojali po svém a nafukovacími hračkami do vody nakonec zaplnili nádvoří hospitálu.

Těší nás velký zájem o naše představení a těšíme se na vás i v dalších dnech. 
Program je k dohledání zde - vstupenky můžete koupit na místě v informačním centru festivalu u stánku před budovou Rentzova muzea nebo on-line přes GOout.cz.

Kristýna Kutnarová
 

Související články
“Je to všechno dílo jedné obrovské náhody, jako život sám,” říká o vzniku festivalu Theatrum Kuks jeho programový ředitel Petr Hašek

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 434x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Dělník/dělnice (Chvalkovice)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí