Vyhledej
Královédvorsko > REGIONY > Královédvorsko > Borovnice u Staré Paky

Borovnice u Staré Paky

Obec Borovnice se 400 obyvateli se rozprostírá v malebném údolí v členité krajině Podkrkonoší. V obci pramení Borecký (borovnický) potok, který protéká celou obcí a nakonec se vlévá přímo do Labe. Na vrcholu u bývalého mlýna pramení ještě řeka Javorka. Kromě kostela sv. Víta, památníku větrného mlýna s krásným výhledem stojí za zhlédnutí Zlatnice, Supí vrch (vyhaslá sopka), roubené chalupy, spousty barokních soch a památných křížů.

Tragická nehoda u obce Borovnice

Rubrika: dopravní nehody, Borovnice u Staré Paky, 26.09.2021
Těsně za hranicí Královéhradeckého kraje se stala v pátek 24. září tragická dopravní nehoda.

Větrný funkční mlýn v Borovnici se dnes opět otevírá

Rubrika: tipy na výlet, Borovnice u Staré Paky, 16.04.2021
Na hranici Královédvorska se dokončila v červnu minulého roku stavba původního větrného mlýna v Borovnici u Staré Paky. V roce 1968 byl tento poslední zachovalý sloupový větrný mlýn v Čechách rozebrán a odvezen. Nyní však vyrostla jeho funkční kopie a vy ...

Mlýn v Borovnici ožil díky spolupráci hned 4 škol v regionu

Rubrika: Rozvoj regionu, Borovnice u Staré Paky, 1.01.2020
Větrný mlýn stával jako jeden z původních pěti nad obcí Borovnice na Královédvorsku až do roku 1968. Nyní na tomto původním místě vyrostla replika, a to díky úsilí pár nadšenců z regionu a spolupráci hned několika krajských škol.

V úterý proběhl v Borovnici policejní zásah. Pytláctví a nelegální prodej střelných zbraní a střeliva odhaleno!

Rubrika: Krimi, Borovnice u Staré Paky, 9.06.2017
Výsledkem téměř roční práce trutnovských kriminalistů je sedm obviněných mužů ve věku od 22 do 73 let, které policejní komisař ve středu obvinil ze zločinu a přečinu nedovolené ozbrojování, z přečinu pytláctví a také z přečinu nedovolená výroba a jiné nak...

Den vítězství má v Borovnici podobu Pohádkové cesty i ohňostroje

Rubrika: společenské akce, Borovnice u Staré Paky, 8.05.2017
Ke dni Vítězství bude dnes večer v Borovnici Ohňostroj. Pohádková cesta začíná v 19:00 hod., připravena je spousta strašidel a soutěží, které zakončíme již zmíněným ohňostrojem po krátkém projevu Starosty obce.

Na běžkách kolem Borovnice až do Horek u Staré Paky

Rubrika: výlety a trasy, Borovnice u Staré Paky, 24.01.2017
Když je sníh, tak i u nás v Borovnici se pokaždé snaží jeden pán běžecké trasy stále upravovat. Trasu jsme přesně neměřili, ale odhadem je vyjeto cca 17 km trasy.

Sbírka pro zvon kostela sv. Víta v Borovnici aneb co nám zvony říkají

Rubrika: stavby, Borovnice u Staré Paky, 25.12.2016
Vánoce jsou svátkem klidu, ale také radosti a štědrosti. Kromě dárků svým blízkým pomáháme i lidem v nouzi: můžeme kupovat na dálku kozu lidem v Africe, podpořit nemocné děti nebo přispět na veřejnou věc - třeba zvon nebo varhany v kostele. Je na vás, jes...

Rudník - Vesnice roku 2016 v našem kraji

Rubrika: Pavel Votoček, Borovnice u Staré Paky, 18.07.2016
Celkem letos soutěžilo v našem kraji 32 vesnic, 24 vesnic získalo nějaké ohodnocení – peněžní a nebo jen symbolické, diplomy a tak. Osm vesnic nedostalo nic – Borovnice skončila mezi těmito osmi vesnicemi. Proč jsme takto dopadli?

Nejvíce adeptů na titul Vesnice roku je v Královéhradeckém kraji. Za Královédvorsko bojují Borovnice a Velký Vřešťov

Rubrika: Rozvoj regionu, Královédvorsko, 10.05.2016
O titul Vesnice roku 2016 bude v Královéhradeckém kraji soutěžit 32 obcí. Počtem přihlášených obcí se tak Královéhradecký kraj řadí již po čtvrté od vzniku krajů na čelní místo v celé ČR. Celkem se letos do soutěže přihlásilo 251 obcí.

Výtvarný kroužek Vandy Kotíkové v Hankově domě přivítá dnes děti po více než půl roce

Rubrika: kroužky mimoškolní, Borovnice u Staré Paky, 13.01.2016
Výtvarný ateliér pro děti pod střechou Hankova domu ve Dvoře Králové je krásný prostor. Střešními okny padá světlo přímo na stoly, které jsou uzpůsobené postavám malých dětí, ale také jejich výtvarné fantazii, která někdy přeskočí i mimo papír. Jenže práv...
1
Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí