Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Rozhovory > Firmy a podnikatelé

Restaurace Dubina v Bílé Třemešné se stává novým výletním cílem na Královédvorsku

Z výčepu u fotbalového hřiště se stala nekuřácká restaurace s dětským koutkem

Redakce / 14.08.2016, Bílá Třemešná
V občerstvení u fotbalového hřiště v Bílé Třemešné se vystřídalo hodně provozovatelů. Nedaleko rybníku Dubina měli vždy místní možnost dát si během fotbalových zápasů vychlazené čepované pivo nebo párek v rohlíku. Ovšem od letošních Velikonoc se mnohé změnilo: provozovatelem se stal mladý pár, který má bohaté zkušenosti s provozem kuchyně v jednom z nejlepších rodinných penzionů v Krkonoších. A tak není divu, že nás tahle malá restaurace letos několikrát překvapila přístupem i skladbou jídelního menu. Jaké jsou jejich plány a vize?
 

FOTOGALERIE - Restaurace Dubina Bílá Třemešná

Markéta Kirschová a Břetislav Hradecký měli vyhlídnutý prostor občerstvení u fotbalového hřiště v Bílé Třemešné již dříve. Vařit v něm začali však až letos na jaře, kdy se prostor uvolnil po předchozím nájemci. 


Co vás přivedlo právě do Bílé Třemešné?

Já (Markéta - pozn. redakce) jsem z Novoles a tento prostor nás lákal již za fungování předchozího provozovatele, se kterým obec ukončila vloni smlouvu. Byl to klasický výčep s omezenou nabídkou rychlého občerstvení - langoše a párek v rohlíku. Pracovali jsme několik let ve vyhlášeném dětském rodinném penzionu v Krkonoších - já jako provozní, přítel jako šéfkuchař. Standard kuchyně tam byl nastaven hodně vysoko a my jsme ho chtěli přivést sem spolu s jiným přístupem k restauraci a hostům. 


Doslova odvahou je na malé obci nekuřácké prostředí, které zde prosazujete. 

Myšlenka nekuřácké restaurace vznikla hned na začátku, oba jsme nekuřáci a zvyklí pracovat v nekuřáckých provozech. Už v lednu jsme dali na náš facebook status, že budeme provozovat nekuřáckou restauraci pro všechny. A komentáře byly spíše pozitivní, ale našli se i nevěřící - vždy se tady přeci kouřilo. Kuřáci sem chodí i nyní a vlastně jsou sami spokojení, že tolik nekouří. 


Z kuřáckého výčepu udělat nekuřáckou dobrou restauraci není jen o novém provozovateli. Pomohla vám nějak obec?

Obec pomohla hodně: je tu nová podlaha, vyměněná okna a zavedené plynové vytápění. Sami jsme investovali do dalšího zařízení. V kuchyni byla jen kuchyňská váha, dřez a nerezový stůl, dva klasické domácí sporáky, kdy u jednoho šly plotny, u druhého trouba. Pořídili jsme tedy postupně v kuchyni nejnutnější věci včetně digestoře, která nás trápila nejvíce. Těšíme se, až nám jednou bude v kuchyni sloužit konvektomat. V sále jsme obměnili část stolů a židlí.


Nezapomněli jste ani na dětský koutek, to je neobvyklé nejen na místní poměry. 

Nyní v letních měsících je koutek menší, děti mají k dispozici celé fotbalové hřiště, pokud se nehraje zápas. Přesto je i nyní hodně využíván. Po zbytek roku však zabírá dětský koutek třetinu restaurace. Dvakrát do týdne tu trénuje fotbalová přípravka a každých 14 dní je tu zápas. Jsou tu tedy nejen rodiče malých fotbalistů, ale i mladší sourozenci, kteří si tak mají kde hrát za jakéhokoliv počasí. Navíc zde máme skutečně kvalitní kávu a domácí dezerty. Naše restaurace tak neplní roli rychlého občerstvení, ale stává se obecní restaurací pro všechny včetně rodičů s dětmi. 


Myslíte, že se tu dobrá nekuřácká hospoda s dětským koutkem uživí? 

Když se dělá gastronomie dobře, tak si klientelu vždy najde. Nemám teď na mysli moderní gastronomii v dnešním pojetí - móda vaření bez dochucovadel jen pomocí bylinek není moderní kuchyně, to by měl být standard. Sice tu Maggi pod pultem někde mám, ale to na vyžádání zákazníka. Umíme uvařit i lidem s jakýmikoliv stravovacími omezeními včetně celiakie a polotovary k tomu nepotřebujeme. Vždy je to hlavně o přístupu k hostům, dobré kuchyni a přátelské atmosféře.


Co najdeme výjimečného na vašem jídelníčku? 

Snažíme se nabízet jídla, která odpovídají danému ročnímu období. Na léto máme spíše odlehčená jídla, na podzim zase chystáme vepřové hody a českou kuchyni. O víkendech, kdy vaříme obědy,  máme dvě hotovky, k tomu sezónní jídelníček a také jídla, která zůstávají po celý rok - tatarák, marinovaná žebra, burger a Cézar salát. O letních prázdninách, kdy tu není tolik fotbalových zápasů, navíc zkoušíme gastronomické víkendy. Sami jsme byli překvapení zájmem o červencový víkend středomořské kuchyně, kdy jsme připravili mořské plody - slávky, krevety, čerstvé ryby. Uvařili jsme 8 kg slávek a vše se snědlo. Snědl se i rostbíf, který jsme připravili pro ty, kdo mořské plody nemusí, ale chtěli tu na exotický víkend být. Akci opakujeme ještě na konci prázdnin - v sobotu 27. srpna, kdy se po dobré večeři můžete pobavit na naší tradiční diskotéce.


U mořských plodů to není vhodná otázka, ale u jídelníčku určitě ano - vaříte z místních surovin? Dortíčky máte odkud? 

Zatím ne, stojíme si za kvalitou z Makra - můžeme si vybrat kvalitu a vše nám přivezou až do restaurace. Hovězí tak máme z Argentiny, nějak jsme místnímu chovu ještě nepřišli na chuť. Přemýšleli jsme ale nad kozím sýrem. Domácí dezerty - tiramisu, palačinky s pomerančovou redukcí, štrúdl, borůvkové knedlíky - si připravujeme sami dle sezóny.


Čím se u vás jídlo zapíjí?

Než jsme na jaře otevřeli, dělali jsme anketu, co tu chtějí místní za pivo. Přáli si zachovat Krakonoše 11 a 12 a Kozla 11, tak je tu máme. V naší vinotéce máme odzkoušená moravská a francouzská vína, ale tušíme, že bude ještě chvíli trvat, než lidé ocení nabízenou kvalitu. Jinak k jídlu si lze objednat klasicky vodu s ovocem, což je teď v létě uplně nejvíce osvěžující, dále ledovou kávu i čokoládu. Nechybí ani sortiment firmy Kofola a výběr džusů.


V restauraci jste už hostili i kapely. Plníte tak zároveň funkci místního kulturního domu? 

Prostor restaurace nabízíme začínajícím hudebním skupinám - vstupné je tedy v těchto případech dobrovolné. Zatím zde proběhlo pár koncertů a jeden velký plánujeme na 1. října. Pozvali jsme Pink Floyd Acoustic Duo a již přijímáme rezervace. Vstupné bude 150 Kč, přeci jen to není začínající kapela. Pro nás je překvapením, že na tyhle hudební akce chodí lidé starší 35 let. Obecně je zájem i o již dříve zavedené country úterní večery, které se konají dvakrát do měsíce. A diskotéku nám tu roztancovávají důchodci.  


Celý provoz táhnete ve dvou. Jakou máte otevírací dobu?

Ano, provozujeme to tady sami dva s výpomocí brigádníků. Konečně se nám nyní podařilo najít spolehlivé pomocníky. Ale ze zkušenosti víme, že tu stejně musíme oba být a na vše si dohlédnout.

Otvírací doba se přes rok hodně přizpůsobuje fotbalovým tréninkům a zápasům, ve všední den je otevřeno od 16 do 21 hod kromě pondělka a středy, o víkendu od 12 do 23 hod., ale zavírá se většinou později, jen v neděli končíme dříve - v 19 hod. 

Od září, kdy se na fotbalovém trávníku střídají všechny místní týmy, máme v úterý a ve čtvrtek otevřeno kvůli tréninkům již od 15 hodin a o víkendech, kdy jsou tu ranní zápasy, děláme speciální snídaně již od 8:30 hod. - pro hráče, jejich rodinné příslušníky i diváky. Takovému dni jsou přizpůsobené i hotovky. 

Od listopadu do ledna je otevírací doba zase trochu jiná - ale vše dáváme včas vědět včetně změny jídelního lístku přes náš fcb (Restaurace Dubina Bílá Třemešná) nebo náš profil na portále Královédvorsko.cz.


Jaká je kapacita restaurace? Je nutné si zde rezervovat místa na víkendový oběd?

V létě je kapacita navýšena terasou, tak rezervace zatím nejsou nutné. V zimě je to jiné, to rezervace doporučujeme. Uvnitř je 60 míst, na terase 30 plus 20 míst. Takže s touto celkovou kapacitou dokážeme zvládnout například vánoční večírky i menší svatbu. Máme tu nově i velkou obrazovku (140 cm úhlopříčka), takže se zde návštěníci mohou dívat na sportovní přenosy. A kdo si chce aktivně zasportovat, má možnost si zde zahrát turnaj v šipkách a nově plánujeme i turnaj v mariáši. 


Jaké jsou vaše další plány s restaurací?

Hlavním cílem je ukázat, že když se restauraci věnujete, má šanci na fotbalovém hřišti i v zimě. V plánu je změna interiéru a exteriéru, ale máme teď důležitější investice - elektronickou pokladnu. 


Děkuji za rozhovor a přeji hodně spokojených zákazníků. 


Autor: Kateřina Sekyrková

PR článek

 

Související články
Krkonošské cyklobusy na Královédvorsku - tipy na výlet
Turistická hra je na světě a s ní nové heslo regionu: Královédvorsko - kraj romantických šílenců
Čertovy hrady - ideální místo na letní výlet s foťákem, dětmi i košíkem na houby
Koupání v pramenité vodě na Královédvorsku - Lázně pod Zvičinou
Restauraci Dubina v Bílé Třemešné testoval hladový Gourmetguru z Hospodářských novin. Dopadla na výbornou.
Silvestr na Dubině - speciální nabídka pro čtenáře Královédvorska
Andrej Babiš navštívil v sobotu gastronomické podniky na Královédvorsku
Dvojkoncert skupiny Pink Floyd Accoustic duo o víkendu 3 a 4. března! Restaurace Dubina není jen dobré jídlo, ale také zábava
15. ročník turistického pochodu Podzimním Královédvorskem slaví i 120 let turistiky ve Dvoře Králové (8. září 2018)
Restaurace Dubina v Bílé Třemešné
Pronájem restaurace Dubina v Bílé Třemešné

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 5248x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí