Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Rozhovory

Tančit v rouškách nikdo nechce, akce ale nerušíme, jen odkládáme, co jde, říká o současné situaci Jana Kubcová ředitelka MKZ

Redakce / 30.09.2020, Královédvorsko
Přečtěte si rozhovor s ředitelkou Městských kulturních zařízení o tom, jaká opatření se zavádějí v kině a v Hankově domě. A jak na tom jsou plánované akce včetně tanečních a plesů.

Jaká opatření jsou nyní platná v prostorách MKZ: tedy v kině i Hankově domě?

Doposud platný limit 500 osob na vnitřní akce kapacitně dvorské divadlo ani kino neomezil. Prodáváme tedy všechna místa, odstupy nejsou nutné. U vchodu do obou budov a na toaletách je k dispozici dezinfekce a v obou pokladnách jsou k prodeji jednorázové roušky.

Na začátku září, když začínaly tradiční taneční kurzy pro mládež, tak nebyly povinné roušky pro taneční páry v rámci tanečních kurzů. Změnila se nějak situace?

Dle nového nařízení jsou nyní povinné roušky pro všechny účastníky tanečních, tedy i tanečníky. 

Jaký vliv to má na taneční akce pořádané v Hankově domě?

Již probíhající taneční pro mládež i tak pokračují, ovšem zájem o tančírnu i taneční pro dospělé výrazně poklesl. Královédvorskou tančírnu, naplánovanou na 9. října 2020, jsme se proto rozhodli odložit a kurzy pro dospělé na podzim neotevřeme. Pokud se situace zlepší a bude možné tančit bez roušek, nabídku tanečních programů obnovíme. Taneční mistr je připraven reagovat na situaci a přizpůsobit se možnostem Hankova domu i zájemců o kurzy či tančírnu. 

Plesová sezona je již naplánována. Ruší se tedy i plesy?

Zatím se plesy neruší, plesová sezona začíná v polovině ledna, zatím všichni organizátoři vyčkávají. Je však pravděpodobné, že pokud nošení roušek bude stále při tancování povinné, plesy se konat nebudou. Navíc pokud se během plesu konzumuje jídlo, musí dle stávajícího nařízení takové plesy končit ve 22 hod. Většina jich začíná ve 20 hod...

Ruší se nějaká plánovaná či již z jara posunutá představení pro širokou veřejnost?

Neruší, snažíme se vždy najít nový termín a akci pouze odložit. Bohužel někdy opakovaně: například představení Studia Ypsilon odložené z jara na středu 30. září 2020 jsme byli nuceni znovu odložit z důvodu nemoci člena souboru. O náhradním termínu jednáme. 

Na podzimní termín byl přesunutý z jara i festival R. A. Dvorského. Pokud by se opět neuskutečnil, přesunul by se na jaro, a jeden ročník se tak vynechal?

Na 15. října 2020 je přesunutý Hlavní festivalový večer. Koncert Hany Holišové s New Time Orchestra má náhradní termín 18. listopadu 2020. Pokud by akce ani v tomto náhradním termínu neproběhly, budeme doufat, že se podaří je zrealizovat na jaře 2021. Zda to bude stejný 26. ročník, nebo už další, jsme ještě neřešili…

Důležitou součástí vašeho programu jsou i dopolední pořady pro žáky mateřských, základních a středních škol. Využívají této nabídky školy i v této době?

Na schůzi ředitelů dvorských škol se všichni přítomní shodli, že se nebudou s žáky účastnit akcí, které budou pro více než 1 třídu. Veškeré vzdělávací pořady pro děti jsou tak v Hankově domě na podzim zrušeny. 

Je možné vrátit vstupné za odložená představení či akce?

Při přeložení na nový termín zůstávají vstupenky v platnosti. Pokud se divákovi nový termín nehodí, vstupné vracíme.

Je v provozu kavárna s předprodejem vstupenek ve své obvyklé otevírací době?

Kavárna spolu s předprodejem funguje v běžné otevírací době.

Děkuji za rozhovor

Kateřina Sekyrková

Související články
Co nám vláda aktuálně káže: nařízení platná od 9. a 12. října 2020
Festival Dny R. A. Dvorského čeká na listopad, vánoční akce se připravují
Vaše komentáře

Přečteno 773x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí