Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Rozhovory

Vánoční akce jsou ve Dvoře Králové zrušeny, čeká se na stupeň 2 protiepidemického systému ČR

Stále je ve hře vánoční jarmark

Redakce / 20.11.2020, Dvůr Králové nad Labem
Vánoční stromeček se již veze, děti ozdobí i tradiční malé stromky v horní části náměstí TGM, sváteční světlená výzdoba vykouzlí vánoční atmosféru i na Hankově náměstí. Nikdo však nezazpívá, trhovci nepřijedou a vánoční atmosféru budeme nasávat každý sám. Takový je výhled na nadcházející advent ve Dvoře Králové. Vyzpovídali jsme ředitelku Městského kulturního zařízení Janu Kubcovou, jaké vyhlídky má obecně kultura ve Dvoře Králové v následujících týdnech.

Je stále naděje, že se budou ve Dvoře Králové konat tradiční vánoční akce? Sousední Trutnov už ohlásil jejich zrušení. 

Dle nejnovějšího stanoviska MěÚ ve Dvoře Králové se slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí TGM s doprovodným programem konat nebude. Technické služby zajistí vánoční strom, Hankův dům betlém, který se nachází v jeho blízkosti, ale kulturní program je zrušen. Královédvorské vánoce, tzn. vánoční trhy s kulturním programem v prostorách divadla i před ním, které mají dlouholetou tradici, s největší pravděpodobností 18. prosince ze stejných důvodů také neproběhnou. 


Bude letos nasvíceno Hankovo náměstí a Hankův dům?

O vánoční osvětlení se starají Technické služby a dle mých informací náměstí před divadlem bude také ozdobeno. O stromek na balkóně divadla se postaráme my.


Máte informace o tom, jakým způsobem by se mohlo uvolňování opatření vlády projevit v pořádání akcí, které máte v kině a Hankově domě do konce roku na programu?

Ve chvíli, kdy se dostaneme na stupeň 2 v systému PES, bychom měli být schopni spustit kino i divadlo, v obou případech splňujeme omezení kapacity ve vnitřních prostorách do 500 osob. V tuto chvíli netušíme, zda tento stupeň bude do Vánoc. 

 

Festival R. A. Dvorského měl letos smůlu: odložil se z jarního termínu na podzim. Tento týden se měl konat hlavní festivalový večer: budete dále posouvat celý ročník se stejným programem na jaro?

Ano, celý program jsme přesunuli na příští rok, všichni účinkující mají zájem ve Dvoře Králové vystoupit a ladíme jarní termíny.

 

Vládní opatření se dotkla i tanečních pro mládež. Jakmile se situace vrátí do normálu, počítáte s jejich pokračováním?

Taneční pro mládež jsme přerušili a hned jak to bude možné, budeme v kurzech pokračovat. Tanečníci o lekce nepřijdou, v celém rozsahu plánujeme jednotlivé lekce odtančit. 

 

Co si myslíte, že by kultuře nyní nejvíce pomohlo? Jste příznivcem pořádání akcí v online prostředí?

Současná situace je pro kulturu velmi nepříznivá, teprve až rozvolnění opatření umožní umělcům návrat, pak budou účinkující, diváci i pořadatelé skutečně spokojeni. Protože osobní kontakt je pro umělce i diváky podstatný, lidé se rádi setkávají i v rámci komunit. Online akce jsou skvělé a jsme jim nakloněni, ale živé akce s diváky plně nenahradí. 

 

Využili jste čas uzavření vašich kulturních zařízení k jejich údržbě?

Ano, v divadle malujeme, novou výmalbou už září velký salónek, foyer i prostor před šatnami, teď je na řadě kavárna. Snažíme se čas využít i pro další opravy a revize, které jindy provádíme v době divadelních prázdnin.

Děkuji za rozhovor

Kateřina Sekyrková 

Související články
Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bez diváků. Šanci mají prosincové vánoční trhy
Vaše komentáře
SprávněJarda, 20.11.2020 22:48, Reagovat
Je potřeba sledovat situaci a jak to jen půjde ihned virus opět namnožit a potom politovat ty kteří znovu uzavřou provozovny Na několik týdnů. Jarda


Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 847x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí