')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Bezmála 200 motorkářů vyrazilo ze Zvičiny až do Hradce

Mezi motorkáři nechyběl v rámci prevence Daniel Landa

Redakce / 27.05.2019
Téměř dvě stovky motorkářek a motorkářů se v sobotu 25. května 2019 sjely tentokrát do Královéhradeckého kraje na parkoviště na Zvičině, aby se zúčastnily celorepublikové preventivní kampaně „Začněme spolu, aneb kolama dolů“. Na startu se sešli motorkáři z celé republiky, a to už před devátou hodinou ranní.
 

FOTOGALERIE - Bezmála 200 motorkářů vyrazilo ze Zvičiny do Hradce

Mezi jezdci nechyběl v sedle motocyklu například ani brig. gen. Ing. Tomáš Lerch, ředitel Ředitelství služby dopravní policie;  plk. JUDr. David Fulka, MBA, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje; plk. Ing. Petr Dušek, vedoucí Odboru služby dopravní policie a mezi motorkáře dnes zavítal i Daniel Landa.

Policisté předali na startu přítomným jezdcům preventivní materiály a nezbytné instrukce pro trasu, na níž se celá početná kolona vydala úderem desáté hodiny. Přestože cílem vyjížďky bylo královéhradecké letiště, měřila trasa zhruba 80 km a motorkáře provedla malebnými zákoutími našeho kraje. Kolona zdolala například během několika minut i průjezdnou hráz vodní nádrže Les Království.

Cílem vyjížďky byl prostor královéhradeckého letiště, kde si zájemci vyzkoušeli bezplatně ukázky výcviku bezpečné jízdy na speciálně upravených trasách pod vedením zkušeného lektora a za dohledu dopravních policistů. Akce, která byla umocněna příjemným počasím a kladně přítomnými hodnocena, skončila v odpoledních hodinách.

Cílem preventivního projektu "Začněme spolu aneb kolama dolů", za kterým stojí dopravní policisté ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR, je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti.

Zdroj: www.policie.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 702x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí