Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Bezmála 200 motorkářů vyrazilo ze Zvičiny až do Hradce

Mezi motorkáři nechyběl v rámci prevence Daniel Landa

Redakce / 27.05.2019
Téměř dvě stovky motorkářek a motorkářů se v sobotu 25. května 2019 sjely tentokrát do Královéhradeckého kraje na parkoviště na Zvičině, aby se zúčastnily celorepublikové preventivní kampaně „Začněme spolu, aneb kolama dolů“. Na startu se sešli motorkáři z celé republiky, a to už před devátou hodinou ranní.
 

FOTOGALERIE - Bezmála 200 motorkářů vyrazilo ze Zvičiny do Hradce

Mezi jezdci nechyběl v sedle motocyklu například ani brig. gen. Ing. Tomáš Lerch, ředitel Ředitelství služby dopravní policie;  plk. JUDr. David Fulka, MBA, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje; plk. Ing. Petr Dušek, vedoucí Odboru služby dopravní policie a mezi motorkáře dnes zavítal i Daniel Landa.

Policisté předali na startu přítomným jezdcům preventivní materiály a nezbytné instrukce pro trasu, na níž se celá početná kolona vydala úderem desáté hodiny. Přestože cílem vyjížďky bylo královéhradecké letiště, měřila trasa zhruba 80 km a motorkáře provedla malebnými zákoutími našeho kraje. Kolona zdolala například během několika minut i průjezdnou hráz vodní nádrže Les Království.

Cílem vyjížďky byl prostor královéhradeckého letiště, kde si zájemci vyzkoušeli bezplatně ukázky výcviku bezpečné jízdy na speciálně upravených trasách pod vedením zkušeného lektora a za dohledu dopravních policistů. Akce, která byla umocněna příjemným počasím a kladně přítomnými hodnocena, skončila v odpoledních hodinách.

Cílem preventivního projektu "Začněme spolu aneb kolama dolů", za kterým stojí dopravní policisté ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR, je oslovení motorkářů, prezentace nových bezpečnostních prvků motorkářům a zprostředkování praktického vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny. Primárně jde o snížení následků a počtu dopravních nehod zaviněných motorkáři a zároveň o osvětu všech účastníků silničního provozu, aby zdokonalování se v řidičských dovednostech považovali za aktivní prvek vlastní bezpečnosti.

Zdroj: www.policie.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 662x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí