Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Cizinec řídil kamion s 2,87 promile alkoholu v krvi, policie ho zastavila v Vlčkovicích

Redakce / 18.12.2022, Dvůr Králové nad Labem
Na komunikaci z České Skalice směrem na Choustníkovo Hradiště kličkoval kamion. Svědek neváhal a oznámil situaci v úterý 13. prosince na linku 158. Jeho obava o bezpečnost dopravy byla oprávněná: řidič kamionu byl podnapilý.

Dle oznamovatele se jednalo o nákladní vozidlo s návěsem cizí poznávací značky. Na základě dostupných informací vyrazili policisté ze Dvora Králové nad Labem bez váhání prověřit komunikaci. Popsané vozidlo se jim podařilo zastavit ve Vlčkovicích v Podkrkonoší.

Policisté s 56letým řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla pozitivní 2,87 promile. Cizince proto policisté zadrželi a ve zkráceném přípravném řízení mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za to mu hrozil roční pobyt ve vězení.

Již v pátek 16. prosince 2022 ho policisté eskortovali k Okresnímu soudu v Trutnově, který mu uložil 5letý zákaz vstupu na území České republiky i 5letý zákaz řízení všech motorvých vozidel. 

Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přečteno 248x
 
25.09.2023 - Od 2. října do 15. listopadu dojde k výluce traťové koleje v úseku Teplice nad Metují - Janovice u Trutnova - Trutnov. Bude zde zavedena náhradní autobusová doprava.
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí