Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Forenzní značení kol a kompenzačních pomůcek (11. září 2019)

Redakce / 3.09.2019, Dvůr Králové nad Labem
Již před létem informovala Městská policie Dvůr Králové nad Labem o novince: projektu forenzního značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek, který se bude v rámci prevence kriminality realizovat od letošního podzimu nově i ve Dvoře Králové.
 
Nyní již známe přesné datum prezentace tohoto projektu: je jím středa 11. září 2019 od 14:00 do 17:00 hod. před budovou městské policie v Rooseveltově ulici. 
Zde budou k dostání informační materiály týkající se forenzního značení. Zájemci o tuto službu se zde zároveň dozvědí další podrobnosti, budou si moci vyzvednout potřebné dokumenty a případně se domluvit na termínu realizace. Chybět nebude ani ukázka, jak takové značení jízdních kol nebo kompenzačních pomůcek probíhá. 

Akce se zúčastní také zástupci BESIPu, kteří budou prezentovat materiály se zaměřením na bezpečnost cyklistů a cyklodopravu.
Jak uvedl v tiskové zprávě města Jan Štípek, ředitel MPDK, cílem je snížit majetkovou trestnou činnost a ochránit majetek občanů města novým prvkem. Zároveň tak odradit potencionální pachatele krádeží nejen jízdních kol, ale i kompenzačních pomůcek.

O forenzním identifikačním značení jsme psali již v tomto článku, včetně roční zkušenosti s tímto projektem v sousedním Trutnově. Značení probíhá prostřednictvím speciálních mikroteček s jedinečnou syntetickou DNA, která je po zaschnutí pouhým okem neviditelná a bez viditelného poškození neodstranitelná. Takto označené předměty budou mít na sobě navíc samolepku s nápisem. Předností této metody je jednoduchá aplikace, odolnost vůči vnějším vlivům a dlouhá životnost. Forenzně označená jízdní kola a kompenzační pomůcky budou zaregistrovány v databázi MPDK a v mezinárodním registru a informace o nich budou moci využívat strážníci i policisté. 

Služba bude zdarma zatím pouze pro občany města Dvůr Králové nad Labem. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.zc, trutnov.cz
 

Související články
Forenzní značení kol pro trutnováky zdarma. Je vhodný i pro městský mobiliář. Zloději pozor!
Kola a kompenzační pomůcky budou hůře odcizitelné i ve Dvoře Králové
Forenzní značení kol a kompenzačních pomůcek začalo i ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 892x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.

Volná pracovní místa

Kuchař (Domov důchodců DKnL)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí