Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Forenzní značení kol a kompenzačních pomůcek (11. září 2019)

Redakce / 3.09.2019, Dvůr Králové nad Labem
Již před létem informovala Městská policie Dvůr Králové nad Labem o novince: projektu forenzního značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek, který se bude v rámci prevence kriminality realizovat od letošního podzimu nově i ve Dvoře Králové.
 
Nyní již známe přesné datum prezentace tohoto projektu: je jím středa 11. září 2019 od 14:00 do 17:00 hod. před budovou městské policie v Rooseveltově ulici. 
Zde budou k dostání informační materiály týkající se forenzního značení. Zájemci o tuto službu se zde zároveň dozvědí další podrobnosti, budou si moci vyzvednout potřebné dokumenty a případně se domluvit na termínu realizace. Chybět nebude ani ukázka, jak takové značení jízdních kol nebo kompenzačních pomůcek probíhá. 

Akce se zúčastní také zástupci BESIPu, kteří budou prezentovat materiály se zaměřením na bezpečnost cyklistů a cyklodopravu.
Jak uvedl v tiskové zprávě města Jan Štípek, ředitel MPDK, cílem je snížit majetkovou trestnou činnost a ochránit majetek občanů města novým prvkem. Zároveň tak odradit potencionální pachatele krádeží nejen jízdních kol, ale i kompenzačních pomůcek.

O forenzním identifikačním značení jsme psali již v tomto článku, včetně roční zkušenosti s tímto projektem v sousedním Trutnově. Značení probíhá prostřednictvím speciálních mikroteček s jedinečnou syntetickou DNA, která je po zaschnutí pouhým okem neviditelná a bez viditelného poškození neodstranitelná. Takto označené předměty budou mít na sobě navíc samolepku s nápisem. Předností této metody je jednoduchá aplikace, odolnost vůči vnějším vlivům a dlouhá životnost. Forenzně označená jízdní kola a kompenzační pomůcky budou zaregistrovány v databázi MPDK a v mezinárodním registru a informace o nich budou moci využívat strážníci i policisté. 

Služba bude zdarma zatím pouze pro občany města Dvůr Králové nad Labem. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.zc, trutnov.cz
 

Související články
Forenzní značení kol pro trutnováky zdarma. Je vhodný i pro městský mobiliář. Zloději pozor!
Kola a kompenzační pomůcky budou hůře odcizitelné i ve Dvoře Králové
Forenzní značení kol a kompenzačních pomůcek začalo i ve Dvoře Králové

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 954x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020