Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Královédvorsko má zasáhnout vydatný déšť

Redakce / 21.05.2019, Královédvorsko
Dle výstrah Českého hydrometeorologického ústavu je s vysokou pravděpodobností očekáván od dnešní půlnoci (21.-22. května) i na území Královédvorska včetně sousedních Hořic, Jaroměře a Nové Paky vydatný déšť s úhrny místy kolem 50 mm/24h. V Trutnově, Vrchlabí, Dobrušce si Náchodě je dokonce predikován velmi vydatný déšť úhrny místy až 70 mm/24h, na návětřích hor ojediněle kolem 100 mm/24h.
 
Královédvorsku dle informací hrozí snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. 

Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. 

Předpověď

Večer bude již přibývat oblačnost, od východu bude postupně zataženo. Zpočátku ojediněle, k ránu místy, přeháňky nebo déšť. Zejména na horách srážky místy vydatnější a ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 11 °C. Vítr mírný západní až severozápadní 3 až 7 m/s, k ránu místy s nárazy kolem 15 m/s.

Přes den budou zejména na východě kraje místy srážky vydatné s ojedinělými bouřkami. Večer slábnutí srážek. Nejvyšší denní teploty 14 až 17 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Vítr čerstvý západní až severozápadní 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Podívejte se, jak to vypadalo po průtrži mračen ve Dvoře Králové před 2 lety. 


Zdroj: ČHMÚ
 

Související články
Výstraha: vítr bude nejsilnější v neděli večer
Správa KRNAP i ČHMÚ varují nejen před pohybem na horách

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 301x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí