Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Muž, který opakovaně na Královédvorsku založil požár, je ve vazbě. Byl zadržen u místa posledního činu

Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně odsouzen za žhářství

Redakce / 22.05.2018, Doubravice
V těchto dnech policejní komisař sdělil obvinění šestadvacetiletému muži za přečin poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě. Obviněný muž měl v neděli 20. května v brzkých ranních hodinách v Doubravici podpálit hned čtyři zaparkovaná vozidla. Jeho terčem však měl být i přístřešek na dřevo, stodola, či plastový květináč.
 

Celou událost oznámila jedna z poškozených, když zjistila, že hoří zadní část jejího vozidla. Své vozidlo si uhasila a hned na to si všimla hořící střechy dřevníku u sousedů. Na místo okamžitě vyjela hlídka policistů z obvodního oddělení Dvůr Králové nad Labem, ale i hasiči. Hned po příjezdu se muži zákona zapojili do hašení dalších zapálených vozidel a stodoly, která již začínala hořet. Tímto zásahem se jim podařilo zabránit většímu rozsahu požáru. Největší škodu způsobil oheň na osobních vozidlech. Celkovou škodu si pak majitelé na poškozeném majetku vyčíslili na částku téměř 260 tisíc korun. Hlídka zasahujících policistů následně nedaleko místa bydliště oznamovatelky zadržela nyní již obviněného muže, který před nimi schovával plynový hořák. 

Zprávu o této události jsme již zveřejnili zde. Jen díky včasnému objevení požáru a zásahu hasičů nedošlo k větším škodám včetně újmě na zdraví.

Muž byl zadržen u místa činu - s policisty od počátku nespolupracoval a po jeho umístění do policejní cely se začala stupňovat jeho agrese. Poškodil vybavení cely a dokonce zaútočil na policisty. 

Obviněný muž byl již v minulosti opakovaně odsouzen za poškození cizí věci, když právě v několika případech založil požár. Vzhledem k obavě, že bude svou trestnou činnost opakovat, rozhodl dnes soudce Okresního soudu v Trutnově o jeho vzetí do vazby. 

V případě odsouzení mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Zdroj: www.policie.cz

 

Související články
V Doubravici se podařilo lokalizovat požár 4 aut a stodoly. Zničena jsou i 2 auta psích záchranářů Rescue Stopaři. Pravděpodobného žháře police zadržela.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3264x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí