Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Nákaza koronavirem ve Dvoře Králové se neprokázala

Redakce / 6.03.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Vzhledem k včerejší zprávě v reportáži ČT, kde bylo zmíněno, že jedno domácí vyšetření na koronavirus proběhlo i ve Dvoře Králové, jsme požádali o vyjádření Královéhradecký kraj. Zároveň se nám ozval člověk, který byl včera večer na koronavirus ve Dvoře Králové vyšetřen.
 
V pátek 6. března v 16:30 hod. nám bylo telefonicky tiskovým oddělením Královéhradeckého kraje potvrzeno, že všichni na koronavirus doposud testovaní občané na území Královéhradeckého kraje mají výsledky vyšetření negativní. 

Naše redakce zná člověka, který byl ve Dvoře na koronavirus ve čtvrtek večer vyšetřen. Dle jeho vyjádření on sám ještě nebyl osobně seznámen s výsledky vyšetření, ačkoliv mu bylo slíbeno, že jakmile je budou vědět, tak ho s nimi seznámí. Dozvídá se tak důvěrnou zprávu dříve z médií než osobně. 
Je to tedy podobný případ nezvládnutí komunikace s pacienty, jaký zažil a zveřejnil na svém twitteru již dříve další podezřelý na koronavirus - David Rýc z Prahy: „Měl jsem dost velkou zlost (doteď mám), když jsem se zprávu o negativním výsledku testů na Covid-19 svých dětí a neprůkaznosti testu u mě dozvěděl nejdříve od superstar ministra nakrucujícího se před kamerami ČT24 a až hodinu potom od lékařů." V tomto případě se jednalo o manžela ženy, u které se nákaza koronavirem prokázala už ve středu a poté tak byly vyšetřeny její děti i manžel. 

"Součástí vyšetření byly dva výtěry z nosu: jeden přímo na koronavirus, druhý na jiné typy chřipek. Potvrdili mi za pár hodin chřipku typu A, ale výsledky na koronavirus ještě v tu chvíli nebyly hotové," potvrdila nám osoba ze Dvora Králové a dodala, že strávila pár dnů na konci února na plánované akci na jihu Evropy (mimo Itálii), kde se koronavirus potvrdil až v těchto dnech. Pro domácí vyšetření se zástupci hygienické stanice v Hradci Králové u ní rozhodli poté, co s ní detailně probrali cíl a průběh cesty. 
Oba případy však ukazují, že panika kvůli samotnému vyšetření není na místě. Více spíše vypovídá o zodpovědnosti daného člověka vůči svým nejbližším i spoluobčanům.
"Věřím, že se systém komunikace se samotnými pacienty co nejdřívě doladí, a lidé se tak nebudou bát kontaktovat nejbližší hygienickou stanici či nemocnici kvůi tomu, že by se výsledky svého vyšetření dozvěděli až jako poslední," doufá vyšetřený Dvorák.
Kateřina Sekyrková
Zdroj: Královéhradecký kraj


 

Související články
První nakažený koronavirem potvrzený v kraji. V nemocnicích vyhlásili zákaz návštěv
Je vyhlášen nouzový stav. Jak se opatření dotkne regionu?
Program pro děti v Attitude (po dobu chřipkových prázdnin)
Vláda po půlnoci rozhodla o zpřísnění zákazu, platný je hned od rána
Roušky mají smysl: zkušenosti z Tchaj-wanu i Mongolska jsou jasným důkazem
Video: dekontaminace ZZS po ošetření pacienta s podezřením na onemocnění COVID-19
Změna v časech pro nákup seniorů plus přednostní prodej v malých obchodech
Nemocnice Královéhradeckého kraje omezují počet odběrových míst na Covid-19

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4873x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí