Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Nejnáročnější zásah hasičského sboru: likvidace 170 tisíc kusů nosnic kvůli ptačí chřipce

Na místě se vystřídalo během 1. dne celkem 130 hasičů

Redakce / 2.04.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ve čtvrtek 1. dubna byl zahájen po technické, logistické i organizační stránce jeden z nejnáročnějších zásahů krajského hasičského záchranného sboru: likvidace velkochovu drůbeže v Kosičkách kvůli výskytu ptačí chřipky. Chov čítá asi 170 tisíc kusů nosnic, všechny musí být na základě rozhodnutí veterinářů utraceny.
 

Činnost jednotek požární ochrany byla na místě zahájena ve čtvrtek 1. dubna 2021. Hasiči provádí ve spolupráci s veterináři a zaměstnanci firmy utrácení ptactva, dále zajišťují dekontaminaci zasahujících osob a techniky a desinfekci hal.

Během prvního zásahového dne se na místě události vystřídalo celkem 130 hasičů z řad profesionálních i dobrovolných. Zároveň si krajský hasičský záchranný sbor vyžádal pomoc u Záchranného útvaru HZS ČR, který disponuje speciálními soupravami pro dekontaminaci techniky a osob. Doposud bylo zlikvidováno asi 30 % chovu, práce by měly trvat nejdéle do konce týdne.

Hasiči se střídali v hale s ptactvem v jedenácti skupinách, každá skupina byla nasazena vždy dvakrát asi dvě hodiny. Drůbež byla vynášena do kontejnerů s oxidem uhličitým. Práce byla pro všechny zasahující velmi náročná. Protože se pohybovali v zóně nebezpečné nákazy, byli oděni do jednorázových ochranných obleků a dalších ochranných prostředků.

Na čtvrtečním zásahu se podíleli profesionální hasiči ze stanic: Hradec Králové, Hradec Králové - Pražská, Nový Bydžov, z územního odboru Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Jičín, Trutnov, a JSDH HK - Plácky, HK - Plačice, Nový Bydžov, Sloupno, Kosice a profesionální podniková jednotka ČEPRO a.s. Cerkvice nad Bystřicí.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 459x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online