Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Plachetnice i s posádkou se převrátila na Rozkoši

Úspěšná záchranná akce na Rozkoši

Redakce / 6.08.2018
Ve čtvrtek 2. srpna 2018 v odpoledních hodinách přijali policisté na tísňovou linku volání, že se „uprostřed přehrady“ Rozkoš převrhla jachta. O události byli ihned vyrozuměni policisté z obvodního oddělení v České Skalici, kteří s policejním člunem vyrazili na místo.
 

Současně byla o události informována také vodní záchranná služba z Náchoda, která se do akce rovněž aktivně zapojila. Na místě, které se nacházelo cca 800 metrů od hráze, policisté zjistili, že nikdo z posádky plachtenice není naštěstí zraněn a že pravděpodobně ani nevznikla žádná škoda na majetku. 

U převrženého plavidla byl v té době již záchranářský člun, který posádku - tři osoby - vytáhl do bezpečí. Dva muži tak skončili v člunu u záchranářů, třetí na lodi u policistů. Policisté poté ve spolupráci se záchranáři za pomocí služebního člunu PČR loď zajistili a transportovali do přístaviště. Podle informací posádky tuto kolizi zavinil silný vítr, díky kterému se jachta převrhla. 

Minulý týden byly vodní záchranné službě na Rozkoši ukradeny dva lodní závěsné motory i palivová nádrž na benzín s téměř třiceti litry benzínu. Po pachatelích se stále pátrá.

Zdroj: Policie.cz
Foto: Vodní záchranná služba


 

Související články
Vodním záchranářům odcizil na Rozkoši lodní motory.
Opilý řidič předjížděl u Holovous a způsobil dopravní nehodu 4 aut

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 210x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí