Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Při nehodě u Jaroměře se zranilo pět lidí, roli hrál zřejmě alkohol

Všichni účastníci nehody včetně dvou dětí skončili v péči lékařů

Redakce / 30.07.2018, Jaroměř - Jaroměřsko
V sobotu 28. července 2018 po 12. hodině přijali policisté na tísňovou linku volání o dopravní nehodě, která se stala na silici I. třídy č. 33 u Jaroměře na úrovni části Jezbiny. Řidič (nar. 1997) osobního vozidla zn. Seat Leon, jedoucí ve směru od Hradce Králové na Jaroměř, přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem zn. Seat Alhambra, ve kterém jely čtyři osoby.
 

U řidiče Seatu Leon byl orientační dechovou zkouškou zjištěn alkohol, což definitivně vyvrátí nebo potvrdí lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Na místo se kromě dopravních policistů dostavila také výjezdová skupina z územního odboru Náchod. Přesnou příčinu nehody i její okolnosti nyní policisté zjišťují. Komunikace musela být z důvodu zásahu a následného vyšetřování uzavřena na více než dvě hodiny. Hasiči poté pomohli s naložením vraků vozidel na odtahovou službu a zajistili úklid komunikace. Dopravu odkláněli policisté společně se strážníky po konzultaci s dopravním inženýrem na přilehlé objízdné trasy přes Černožice, Vlkov, Nový Ples, Jaroměř a Josefov.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o vážnější dopravní nehodu se zraněním pěti osob, vyjeli na místo dvě profesionální jednotky hasičů, a sice z Jaroměře a ze stanice Hradec Králové – Pražská. Všechny osoby se po příjezdu jednotek nacházely již mimo havarované vozy a nebylo nutné nikoho vyprošťovat. Všech pět zraněných osob skončilo v péči záchranářů, na místo přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby. 

Zdroj: policie.cz. HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Trojice cizinců kradla i v Jaroměři
Dopravní nehoda cyklisty a traktoru
Opilý řidič předjížděl u Holovous a způsobil dopravní nehodu 4 aut
Osobní vozidlo srazilo v Jaroměři chodce
Nezodpovědní lidé na silnicích denně ohrožují ostatní
Výsledky kontrol řidičů na mezinárodní silnici I/33

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 582x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí