Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Rodiče hledají své děti na sjezdovkách, volají i o pomoc. Oprávněně.

Redakce / 15.02.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Kdy zavolat, že někoho pohřešujete? Policisté připomínají, že v případě ohrožení zdraví nebo života neváhejte zavolat pomoc, v opačném případě však zvažte, zda jsou vaše obavy oprávněné. Aktuálními případy jsou ztracené děti na sjezdovkách.

Od ledna do současné doby přijali policisté z Integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje více než stovku oznámení od volajících na linku 158 o tom, že někoho pohřešují. Za loňský rok to bylo celkem 934 volajících a tedy i stejný počet pohřešovaných osob. Úspěšnost při pátrání po těchto osobách je 99%.

Policisté stále častěji přitom řeší případy, kdy volající na tísňovou linku oznámí, že jistá osoba má nedostupný mobil a oznamovatel se mu nemůže dovolat. 

V jiném případě se mu dlouho například neozval ten či onen kamarád, syn nebo příbuzný a ať policie prověří, zda je osoba v pořádku. 

Pohřešované děti na sjezdovkách

Rovněž se množí případy, kdy na policii volají rodiče, kteří ztratili z dohledu své děti při lyžování na sjezdovce. Poslední tři takové případy řešili policisté v úterý v Peci pod Sněžkou. V odpoledních hodinách se policisté v Peci pod Sněžkou od horské služby dozvěděli o pohřešování tří nezletilých cizinců, kteří se rodičům ztratili na místní sjezdovce. Naštěstí byli všichni tři do třiceti minut nalezeni a v pořádku předáni svým rodičům. 
Další oznámení týkající se pohřešování nezletilého chlapce ze ski areálu v Mladých Bukách jsme přijali na lince 158 v 17. hodin. Otec policistům sdělil, že jeho syn po hádce odešel před dvěma hodinami z parkoviště směrem na Svobodu nad Úpou. Téměř třicet policistů Územního odboru v Trutnově se zúčastnilo, nakonec úspěšné pátrací akce, když byl chlapec v pořádku vypátrán ve Vlčicích v 19. hodin.

SkiareályTrutnovská policie apeluje na rodiče, kteří tráví jarní prázdniny na našich horách, aby své děti měly neustále pod dozorem z důvodu neznalosti horského prostředí a také velkého počtu turistů. Je důležité, aby rodiče své děti poučily o tom, kde jsou ubytovaní a měly na sebe telefonický kontakt. Pokud zjistíte, že jste ztratili člena rodiny, neprodleně tuto skutečnost oznamte na linku 158. Včasné oznámení vede k brzkému vypátrání osob! 

O víkendu večer zase zavolala na tísňovou linku žena z Hradce Králové, která do telefonu sdělila, že marně doma čeká na svého přítele, se kterým si dopoledne domluvila večerní schůzku, na kterou se však nedostavil a nezvedá jí telefon. Policejní hlídka proto prověřila místo jeho trvalého bydliště, bydliště rodičů a další místa, kde by se 49 letý muž mohl nacházet, ovšem s negativním výsledkem. Dalším šetřením bylo zjištěno, že pohřešovaný netrpí žádnými zdravotními komplikacemi a není ohrožen na životě. Protože byl jeho telefon po opakovaných pokusech nedostupný, zaslali mu policisté kontaktní sms zprávu, na kterou se druhý den sám policii ozval s tím, že je v pořádku a zavěsil.

O tom, že policisté přijímají velmi často volání na tísňovou linku, bylo psáno i v souvislosti s houbařskou sezónou. 

Zdroj: policie.cz


Související články
Podvodník se pokoušel po telefonu vymámit ze seniorů 180.000 korun
Provinilec si bez svolení majitele přivlastnil nákladní přívěs
Policie hledá svědky napadení lyžaře v Janských lázních. Agresor útočil v kabinkové lanovce.
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 768x
 
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.
27.04.2023 - Sváteční prodej: 1. května prodej bez omezení, ale 8. května počítejte s omezením prodeje ve velkých prodejnách
19.04.2023 - Malé obchody v obcích do 1 tisíce obyvatel obdrží v našem kraji celkem více než 3,8 milionu korun na provoz z dotace ministerstva průmyslu.

Volná pracovní místa

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Školník / školnice (gymnázium DKNL)
Asistentka prodeje (JUTA, a.s)

Zdravotní sestra (Domov důchodců)


Kalendář akcí
12.05.2023 - 16.07.2023
Výstava: Krásy Podkrkonoší
6.06.2023 10:00 - 6.06.2023 11:00
Královédvorské knihomrně
6.06.2023 16:30 - 6.06.2023 19:00
Předprázdninový kurz kresby a malby
7.06.2023 19:00 - 7.06.2023 21:00
Melanie Scholtz (koncert)