Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Silný vítr láme stromy, opatrní musí být i řidiči. Hasiči z Mostku zasahovali dopoledne 4krát

Redakce / 30.01.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Vlivem silného větru dochází k poškození stromů, hasiči doporučují dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Meteorologové předvídají nebezpečné zimní dny i v týdnu.

Zimní nebezpečí na horách

Pobyt na horách nebude zřejmě plný zimních radovánek dnes, ani v následujících dnech. Severozápadní až západní vítr dosahuje v nárazech 70 až 110 km/h, na horách i více. Na Sněžce dnes meteostanice naměřila nárazový vítr o rychlosti 176 km/h. 

Aktuální zásahy v regionu

Silný vítr je však nebezpečný i v nižších polohách: za dnešní dopoledne hlásí hasiči ze stanice Mostek již 4 zásahy u pořádných stromů na silnici nebo na vedení el. napětí, odpoledne postupně přibývají další.
Pád stromu na silnici je hlášen z popoledních hodin také na silnici 285 mezi obcemi Vilantice a Husťířany.Hasiči proto upozorňují, že kvůli možnému poškození stromů je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Výstraha upozorňuje nejen na silný až velmi silný vítr, ale i tvorbu sněhových jazyků.
K večeru by měl již vítr od západu zvolna slábnout. Neznamená to však konec nebezpečným zimním dnům. 

Předpověď pro další dny

Největší výstraha platí v pondělí zejména pro Šumavu a Krušné hory, kde se očekává v důsledku kombinace čerstvého větru a nového sněhu nad 600 m místy tvorbu sněhových jazyků, v horských polohách (nad 800 m) závějí.
V úterý a ve středu se na území ČR po klidnějším pondělku vrátí znovu silnější západní až severozápadní vítr a s nim i výskyt klasických nebezpečných zimních jevů zejména pro řidiče: sněhové jazyky, na horách i závěje. 
Lyžaři se mohou těšit na novu sněhovou pokrývku, kterou by ale měli vyzkoušet až během klidnějšího počasí. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, ČHMÚ, fcb hasiči Mostek

 
Vaše komentáře

Přečteno 932x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí