Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

V České Skalici utonula v noci na pátek v Úpě žena

Redakce / 17.03.2018, Česká Skalice - Náchodsko a Broumovsko
Několik policejních hlídek, společně s dalšími složkami IZS, tj. zdravotníky a příslušníky Hasičského záchranného sboru pátralo po 42leté ženě, která v noci ve čtvrtek 15. 3. 2018 po 21. hodině spadla do řeky Úpy v České Skalici poblíž Muzea Boženy Němcové. Při noční pátrání se člunem v řece ani podél břehů však již ženu nenalezli.

Ve čtvrtek 15. 3. 2018 ve 21:16 vyjížděly tři jednotky požární ochrany na žádost policistů do České Skalice, aby se zde zapojili do pátrací akce po osobě, která spadla do vody. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Jaroměře, dobrovolná jednotka z České Skalice a z centrální hradecké stanice vyjela skupina profesionálních hasičů potápěčů.

Jednotky pomáhaly policistům s pátráním v náhonu, dokonce se snažily pomocí manipulace se stavidlem upravit hladinu vodního toku. Bohužel, ženu ve vodě nenalezly. Hasiči ukončili po dvou a půl hodině svou činnost a vrátili se na základny, na místě zůstala policie.

Až druhý den - v pátek dopoledne - když nechali hasiči snížit hladinu vody, objevili policisté utonulou ženu v náhonu níž po proudu několik set metrů od místa, kde podle svědků spadla. 

Služební policejní potápěči tělo vyzvedli, přivolaný lékař předběžným ohledáním stanovil smrt utonutím. K přesnému určení příčiny úmrtí bude provedena soudní pitva. 

Nešťastnou událostí se policie i nadále zabývá.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Policie.cz

Související články
Pod dvěma bruslaři se ve středu na vodní nádrži Rozkoš propadl led
Vaše komentáře

Přečteno 289x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí