Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

V deseti katastrálních územích na Hořicku lidé nesmí vstupovat do porostů, na lesní cesty mohou

anonymně / 17.03.2018, Hořicko a Miletín
Kvůli vyvráceným stromům, které se po zimních vichřicích nyní těží a odvážejí, a jejichž kořenový systém se samovolně vrací po odříznutí kmene do půdy, je do konce dubna zakázáno vstupovat do lesních porostů mimo cesty v deseti katastrálních územích na Hořicku v Královéhradeckém kraji.

FOTOGALERIE - Větrná smršť Derecho po 4 měsících

Hrozí tam vážné nebezpečí úrazu. Proto vydal 12. března Městský úřad Hořice veřejnou vyhlášku

Boháňka, Cerekvice nad Bystřicí, Červená Třemešná, Dobeš, Chloumek u Hořic, Lukavec u Hořic, Ostroměř, Podhorní Újezd, Tetín a Třebovětice jsou katastrální územní, kterých se vyhláška týká.  

Městský úřad Hořice vyhověl žádosti lesníků z podniku Lesy ČR a v zájmu ochrany života a zdraví dočasně zakázal vstup do lesů mimo lesní komunikace. 

„Zmrzlé stojící kořenové systémy vyvrácených stromů se s oblevou samovolně vracejí do původní polohy, takže mohou ohrožovat život a zdraví náhodných návštěvníků lesa. Tomu jsme chtěli zabránit. Hořická státní správa lesů nebezpečí vyhodnotila stejně, do porostů se tedy nesmí, na cesty ano,“ vysvětlil Ludvík Řičář, krajský ředitel podniku Lesy ČR z Liberce. 

Zdroj: horice.org

Související články
Hasiči odstraňovali stromy a hlídali hladinu Labe
Kohoutovem se prohnala větrná bouře zvaná derecho. Největší škody jsou na elektrickém vedení a v lesích
Dopoledne dopravní nehody, večer a v noci větrem polámané stromy. Hasiči měli ve čtvrtek napilno
Vaše komentáře

Přečteno 587x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí