Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Veterináře ze Dvora Králové doprovázeli na cestě k volně pobíhajícím tygrům a lvovi policisté

Na místě zasahovaly policejní hlídky, zásahová jednotka a vrtulník. Čekalo se na veterináře

Redakce / 17.07.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V pondělí 16. července krátce před desátou hodinou dopoledne utekli v Bio parku Štít na Hradecku dva tygři a jeden lev. Policisté zajišťovali okolí a čekali na příjezd veterinářů, kteří by je uspávacími injekcemi dočasně znehybnili. Aby se na místo dostali v co nejkratší době, museli dva vzdálenější veterináře - ze Dvora Králové nad Labem a Mělníka doprovázet dopravní policisté.
 

Na místo okamžitě po nahlášení události vyjelo 8 policejních hlídek, zásahová jednotka, vrtulník a zdravotnická záchranná služba. Občané Klamoše a blízkého okolí byli varováni a požádáni, aby neopouštěli svá bydliště. Vrtulník přistál ve vedlejší vesnici a byl připraven ke vzlétnutí, pokud by zvířata opustila areál.

Když byli všichni tři veterináři na místě, připravili si uspávací injekce a za doprovodu policistů se přesunuli asi do 15metrové vzdálenosti od zvířat. Všechna tři zvířata se podařila uspávacími injekcemi najednou zasáhnout a postupně usínala. Okolo 12.30 zvířata spala a mohla se po prohlédnutí veterináři pomocí plachet přesunout zpět do klecí. O hodinu později již byla zvířata v klecích, kde se opět postupně probouzela. Nejdříve se probudili dva 13letí tygři usurijští a 10letý lev pustinský si pospal o pár minut déle. 

Dle prvotní informace od majitele k útěku zvířat mohlo dojít tak, že si sama uvolnila jistící páčku u klece. Na vlnách rozhlasu však i připustil, že mohlo dojít k cizímu zavinění. Zvířata byla, dle jeho slov, v areálu umístěna dočasně. Na místo byl přivolán kriminalistický technik, který místo ohledal. 

V současné chvíli se prověřuje, zda došlo k nějakému protiprávnímu jednání a jak se zvířata dostala ven.

Majitel zvířat policistům poděkoval za rychlost, statečnost a výbornou spolupráci. Celá akce proběhla hladce a hlavně se obešla bez obětí a zranění.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz

 

Související články
ZOO Dvůr Králové otevřela jediné lví safari ve střední Evropě
Smečka tří lvů a čtyř lvic v královédvorské zoo byla spojena bez problémů

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1132x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí