')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Veterináře ze Dvora Králové doprovázeli na cestě k volně pobíhajícím tygrům a lvovi policisté

Na místě zasahovaly policejní hlídky, zásahová jednotka a vrtulník. Čekalo se na veterináře

Redakce / 17.07.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V pondělí 16. července krátce před desátou hodinou dopoledne utekli v Bio parku Štít na Hradecku dva tygři a jeden lev. Policisté zajišťovali okolí a čekali na příjezd veterinářů, kteří by je uspávacími injekcemi dočasně znehybnili. Aby se na místo dostali v co nejkratší době, museli dva vzdálenější veterináře - ze Dvora Králové nad Labem a Mělníka doprovázet dopravní policisté.
 

Na místo okamžitě po nahlášení události vyjelo 8 policejních hlídek, zásahová jednotka, vrtulník a zdravotnická záchranná služba. Občané Klamoše a blízkého okolí byli varováni a požádáni, aby neopouštěli svá bydliště. Vrtulník přistál ve vedlejší vesnici a byl připraven ke vzlétnutí, pokud by zvířata opustila areál.

Když byli všichni tři veterináři na místě, připravili si uspávací injekce a za doprovodu policistů se přesunuli asi do 15metrové vzdálenosti od zvířat. Všechna tři zvířata se podařila uspávacími injekcemi najednou zasáhnout a postupně usínala. Okolo 12.30 zvířata spala a mohla se po prohlédnutí veterináři pomocí plachet přesunout zpět do klecí. O hodinu později již byla zvířata v klecích, kde se opět postupně probouzela. Nejdříve se probudili dva 13letí tygři usurijští a 10letý lev pustinský si pospal o pár minut déle. 

Dle prvotní informace od majitele k útěku zvířat mohlo dojít tak, že si sama uvolnila jistící páčku u klece. Na vlnách rozhlasu však i připustil, že mohlo dojít k cizímu zavinění. Zvířata byla, dle jeho slov, v areálu umístěna dočasně. Na místo byl přivolán kriminalistický technik, který místo ohledal. 

V současné chvíli se prověřuje, zda došlo k nějakému protiprávnímu jednání a jak se zvířata dostala ven.

Majitel zvířat policistům poděkoval za rychlost, statečnost a výbornou spolupráci. Celá akce proběhla hladce a hlavně se obešla bez obětí a zranění.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz

 

Související články
ZOO Dvůr Králové otevřela jediné lví safari ve střední Evropě
Smečka tří lvů a čtyř lvic v královédvorské zoo byla spojena bez problémů

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1131x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí