Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Vodní hladiny toků v regionu stoupají, potok ve Dvoře Králové má vyhlášený 2. stupeň povodňové aktivity

Redakce / 4.02.2021, Královédvorsko
Během dnešního rána vyhlásila Povodňová komise města Dvůr Králové nad Labem 2. stupeň povodňové aktivity – stav pohotovosti na Žirecko-Podstránském potoce v profilu Dvůr Králové nad Labem – Žireč.
 

Zvýšenou hladinu potoka, protékajícího Dvorem Králové, způsobil tající sníh z polí a také déšť, který však během dne ustal. 

„Ráno dosáhla hladina potoka 80 centimetrů, což odpovídá druhému stupni povodňové aktivity, a během dne ještě o několik centimetrů stoupla,“ uvedl Jan Jarolím, starosta Dvora Králové nad Labem.
„Zatím nemáme nahlášené, že by voda napáchala nějaké škody. Navíc přestalo pršet a hladina potoka dále nestoupá. Situaci však stále monitorujeme,“ dodal.

V níže přiloženém videu je nejdříve zachycen zmíněný potok ve čtvrtečních odpoledních hodinách nejdříve ve Dvoře Králové (5. května) a potom v Žirečské podstráni. Na konci videa jsou aktuální záběry z Labe v Žirči.

Průtok Labe se v oblasti pod přehradou Les Království zdesetinásobil za posledních 36 hodin. Nyní (4. 2. 2021 19:15 hod.) činí 29,7 m3/s. Ještě včera ráno byl průtok pouhých 2,951 m3/s. Vodní stav se zvýšil ze 42 na 111 cm. Jakkoliv hrozivě dnes Labe hučelo pod splavy, tak řeka nedosáhla ani stupně bdělosti. 

Stav bdělosti v kraji je zatím hlášen u řeky Jizery v Železném Brodě, u řeky Metuje v Krčíně a u řeky Cidliny v Jičíně, Novém Bydžově a Chlumci nad Cidlinou. 

Předpověď počasí již nehlásí v naše regionu žádné deště v nadcházejících dnech. Zítra se má postupně ochladit a o víkendu opět sněžit. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mudk.cz, Povodí Labe, Eumetnet

 

Související články
Hasiči odčerpávali vodu nejen ze sklepů domů, ale také z komunikací

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1287x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online