Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům

Co všechno se změnilo na malém kousku centra Dvora Králové od roku 2003 do roku 2020?

Redakce / 12.05.2021
Mapy.cz doplnily novou vrstvu s leteckým snímkováním z loňského roku a tak jsem si řekl, že uděláme malou inventuru, co se tady u nás od roku 2003 na malém čtverci našeho centra změnilo. Stačí překlikávat v galerii a postupně najdete řadu změn, které vám už nyní třeba přijdou jako samozřejmost.

FOTOGALERIE - Proměna kousku centra Dvora Králové od roku 2003 do roku 2020

Stále velká část dvoráků hudruje, jak je tady všechno špatně a jak se tady nic nemění. I já bývám někdy hlasitý, ale také nechci být nespravedlivý k práci mnoha lidí, kteří se o naše město starají. Ať už to jsou samotní občané, místní firmy, úředníci, či politici. Podívejte se na seznam, který vznikl pouhým pohledem na letecké snímky a pomozte mi doplnit, čeho jsem si třeba nevšiml. 

Zlato

Jednoznačným vítězem je podle mne Pasáž 80! Našemu městu odvážná rodina Žižkových nadělila nejen zrekonstruované domy na náměstí, naplněné řadou služeb, ale hlavně nový urbanistický prvek, který naše město moc potřebovalo. A to propojení náměstí a Valovky


Stříbro

- rekonstrukce Valovky, která se povedla také hlavně díky Žižkům a která k aktivitě vyhecovala i další majitele nemovitostí v okolí

Bronzová medaile

- budova ZUŠ

Další body jsou už bez pořadí - tak jak jsem změny objevil v mapách

- vrácení kašny se sochou Záboje na náměstí
- rekonstrukce náměstí TGM
- rekonstrukce Hankova náměstí
- rekonstrukce divadla Hankův dům
- Art hostel Penzionu za vodou na náměstí
- nové šatny u zimáku
- dětské hřiště pod Hankovým domem
- střecha kina
- tartan na stadionu
- fasády domů na jižní straně náměstí
- domy 85 a 86 na náměstí a ve Valovce  
- veřejné WC :-)
- hodně dalších domů prošlo minimálně výměnou střechy, ale spíše větší rekonstrukcí

Co naopak na proměnu stále čeká?


Pomyslného Černého Petra
uděluji ulici Revoluční - ta se zasekla v osmdesátých letech minulého století, kdy stačilo ji vydláždit a honosná "pěší zóna" byla hotová. To už ale ani trochu nestačí k tomu, abychom se tam cítili dobře.

dále už bez pořadí
- proluka v Revoluční ulici 
- náměstí Odboje - snad by i stačilo málo
- najít využití pro Spořitelnu a celou severní část náměstí
- zbořit zeď ve Valovce a umožnit bezbariérový přístup kočárků a vozíčkářů ke stadionu a dál k Labi
- to samé s plným otevřením zelené stráně nad stadionem a vytvořením přístupu pro pěší a cyklisty po horní hraně stadionu dolů k Eklově ulici a k lávce přes Labe
- Celý areál stadionu hlasitě volá po koncepční změně :-(

Zapomněl jsem na něco? Doplňte to do komentářů

Jan Holan

 
Vaše komentáře
Hezke fotkyJirka, 13.05.2021 21:59, Reagovat
2006 nejlepsi...je pravda,ze valovka prokoukla ale to namesti je ted strasne. Zadna zelen,jen beton a zelezny lavicky,na kterych v zime led a v lete mozna pouzit jako mrizku ke grilivani. Ale jinak okolni domy jsou zrekonstruovany hezky.

Přečteno 1534x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí