Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 27. 3. do neděle 29. 3. 2020 celkem 53 událostí

Redakce / 30.03.2020
Víkend pro hasiče v kraji rozhodně nebyl nudný
 

FOTOGALERIE - Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 27. 3. do neděle 29. 3. 2020 celkem 53 událostí

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV


Mladé Buky – požár – 27. 3. 13:37
V Mladých Bukách hořela tráva u fotbalového hřiště na ploše asi 20x10 m. Hasiči natáhli dopravní vedení od silnice, podél které vede zároveň železniční trať. S výpravčím bylo proto domluvené, že bude v místě snížena rychlost projíždějících vlaků. Při události vznikla škoda asi 5 tisíc korun, oheň poškodil blízký billboard. Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Trutnova, JSDH Mladé Buky a Svoboda nad Úpou, vyrozuměna byla i drážní jednotka z Nymburka.

Janské Lázně – požár – 27. 3. 17:58
V Lázeňské ulici došlo k zahoření dětského dřevěného domku v lesním porostu, na místo jeli profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Horní Maršov a Svoboda nad Úpou. Prvotní zásah provedli lidé na místě, kteří sem natáhli zahradní hadici a použili i hasicí přístroj. Hasiči pak místo události zkontrolovali a dohasili. Příčinou vzniku události byla nedbalost, škoda byla nulová. 

Špindlerův Mlýn – požár – 27. 3. 18:38
Profesionální jednotka z Vrchlabí a JSDH Špindlerův Mlýn zasahovaly u požáru komína. Hasiči vymetli saze v dolní části tělesa a komín vyčistili. Požár se nikam nerozšířil, událost je evidována beze škody. 

Trutnov – požár – 27. 3. 19:10
V ulici Maxima Gorkého uhasila profesionální jednotka z trutnovské stanice požár plastového kontejneru. Událost se obešla beze škody. 

Rtyně v Podkrkonoší – požár – 28. 3. 02:49
Tři jednotky hasičů likvidovaly v sobotních brzkých ranních hodinách požár v Hronovské ulici. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár dvougaráže, byla tam zaparkována dvě osobní vozidla. Objekt byl i s auty při příjezdu hasičů v plamenech. Jednotky zahájily hasební zásah a zároveň se soustředily na ochlazování budov kolem garáže. Požár byl kolem 03:30 lokalizován, po páté hodině ranní pak ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Místní jednotka prováděla následně odhled nad požářištěm. Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa události zjistil, že příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada v motorovém prostoru jednoho z vozidel. Škoda se vyšplhala asi na půl milionu korun, jednotkám se podařilo uchránit hodnoty představující asi tři miliony korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Rtyně v Podkrkonoší a Červený Kostelec. 

Pec pod Sněžkou – záchrana osoby – 28. 3. 12:11
Z lavinového svahu v oblasti Studniční hory zachraňovala posádka letecké záchranné služby s leteckým záchranářem hasičů na palubě zraněného člověka. Nejprve musel být zraněný turista vyhledán, posléze se k němu záchranáři slanili a v podvěsu jej pomocí trojcípého šátku vyprostili z prudkého žlabu pod Studniční horou. Na slaňovacím laně byl zraněný transportován na vrchol Studniční hory, kde byl v péči ZZS a následně byl přeložen na palubu vrtulníku a transportován do nemocnice. 

Vrchlabí – požár – 28. 3. 15:25
K zahoření kompostu vyjela profesionální vrchlabská jednotka. Požár se podařilo zahasit sousedům, následně ještě jednotka kompost rozhrabala a prolila vodou. Událost zůstala beze škody. 

Úpice – požár – 29. 3. 10:27
V části Radeč pomohla profesionální trutnovská jednotka s likvidací požáru po ohlášeném pálení klestí, oheň se začal nekontrolovaně šířit. Při události nevznikla žádná škoda. 

Horní Maršov – požár – 29. 3. 20:20
Profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolná jednotka z Horního Maršova zasahovaly u ohlášeného požáru sazí v komíně domu v ulici Josefa Tippelta. Z komína létaly ven jiskry, hasiči vybrali saze a komín vyčistili. K rozšíření požáru mimo těleso nedošlo, událost zůstala bez škody na majetku. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ


Hradec Králové – požár – 27. 3. 15:54
Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebše vyjeli k požáru pokoje v rodinném domě v ulici Křivá.  Požár se podařilo částečně zahasit obyvatelům domu, likvidaci pak ohlásil velitel zásahu v 16:23 hod. Nikdo nebyl při události zraněn. Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena na asi 50 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty představující asi tři miliony korun. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na lampičce. 

Kobylice – dopravní nehoda – 28. 3. 16:56
U dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 324 u obce Kobylice, zasahovala profesionální jednotka ze stanice Nový Bydžov. Automobil skončil na kolech v příkopu, předtím se převrátil přes střechu. Jednotka zabezpečila havarovaný automobil, odpojila akumulátor a zasypala uniklé provozní kapaliny. Po došetření se hasiči postarali o úklid vozovky. 

Smiřice – dopravní nehoda – 28. 3. 17:41
Profesionální hasiči z Jaroměře odstranili následky dopravní nehody po střetu osobního vozidla se zvěří. 

Račice nad Trotinou – požár – 29. 3. 14:19
Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v Račicích nad Trotinou požár přístřešku u rodinného domu. Požár dostali hasiči rychle pod kontrolu, následně rozebírali konstrukci přístřešku a dohašovali ohniska. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi půl milionu korun. Příčina vzniku události se vyšetřuje. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, JSDH Račice nad Trotinou a Hořiněves a HZSP Čepro a.s. Cerekvice nad Bystřicí. 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN


Železnice – požár – 27. 3. 11:45
Ve Hřbitovní ulici zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Železnice u požáru několika balíků slámy. Hořelo v blízkosti stáje s koňmi, proto byla kvůli zakouřeným prostorům nařízena preventivní evakuace zvířat. Událost se obešla bez škody na majetky. 

Úbislavice – požár – 27. 3. 14:03
V části Česká Proseč likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky požár travního porostu. 

Úlibice – dopravní nehoda – 28. 3. 17:54
K dopravní nehodě osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 35 u Úlibic, vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Automobil skončil mimo komunikaci převrácený na střechu. Jednoho zraněného člověka si převzala do své péče ZZS. Jednotka zajistila místo události, zabezpečila havarovaný automobil a předala místo zásahu policistům. 


ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD


Police nad Metují – dopravní nehoda – 27. 3. 11:55
V Nádražní ulici odstranili následky dopravní nehody osobního vozidla profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Police nad Metují. Automobil vyletěl ze silnice, kde narazil do křoví. Nikdo nebyl při nehodě zraněn. Hasiči zabezpečili havarovaný vůz a zajistili drobný únik provozních kapalin, který zachytili sorpční rohoží. Místo zásahu bylo po příjezdu odtahové služby předáno policistům. 

Nové Město nad Metují – požár – 27. 3. 17:33
V lokalitě Na Bobečku likvidovali hasiči požár trávy a náletového porostu v rozsahu asi 30x30 m. Požár se nacházel v těsné blízkosti zahradní chaty, ve strmé stráni a rychle se šířil. Příjezd těžké zásahové techniky až k místu události nebyl možný. Jednotky natáhly dopravní vedení ze dvou směrů, nejprve dva, poté tři útočné proudy. Požár byl do hodiny zlikvidován. Při události nevznikla žádná škoda, příčina se vyšetřuje. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují a Bohuslavice.

Broumov – požár – 29. 3. 10:12
Broumovská profesionální jednotka likvidovala ve Strmé ulici požár sazí v komíně rodinného domu. Jednotka se postarala o pročištění komína, událost se obešla beze škody. 

Provodov-Šonov – požár – 29. 3. 14:58
V části Václavice uhasili profesionální hasiči z Náchoda doutnající pařez po předchozím pálení. 

Brzice – požár – 29. 3. 17:12
V části Žďár dohasila dobrovolná jednotka z Chvalkovic doutnající hrabanku. 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU


Čestice – dopravní nehoda – 27. 3. 10:16
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/dopravni-nehoda-osobniho-vozu-a-motorky-v-cesticich.aspx

Očelice – požár – 27. 3. 18:50
Dvě jednotky hasičů likvidovaly požár sazí v komíně domu v Očelicích. Hasiči vybrali saze a poté provedli pročištění komínového tělesa. Při události nevznikla žádná škoda. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Opočno. 

Vamberk – záchrana osoby – 28. 3. 22:15
Po 22. hodině přijalo operační středisko hlášení o člověku v řece, který potřebuje pomoc. Na místo spěchali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Vamberka. Osoba byla transportována do vozidla ZZS a převezena do zdravotnického zařízení. 


HZS Královéhradeckého kraje
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 745x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
19.06.2020 09:00 - 30.08.2020 16:00
Tvoříš, tvořím, tvoříme (výstava + soutěž)
20.06.2020 16:00 - 19.09.2020 17:00
Pohádky z Bauerovic zahrádky II
1.07.2020 - 30.08.2020
Nyní a dříve (výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)