Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Auto v korytu řeky, požár květů kaštanů nebo náraz vlaku do stromu - zásah hasičů v Podkrkonoší

Redakce / 14.05.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Nedělní odpoledne bylo pestré co se týče zásahů hasičů z celého regionu. Vytahovali auto z vyschlého koryta řeky u Lázní Bělohrad, v Hostinném hasili požár květů kaštanů a ve Dvoře Králové prořezávali cestu vlaku, která narazil do spadlého stromu.
 


Dvůr Králové nad Labem – železniční dopravní nehoda – 13. 5. 17:04

V části Žirecká Podstráň došlo k nehodě na železnici. Osobní vlak zde narazil do stromu spadlého v kolejišti. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a mířila sem také jednotka SŽDC. Nehoda se obešla bez zranění ani nedošlo k vykolejení. Ve vlaku cestovalo asi patnáct cestujících. Většina z nich z místa nehody odešla, na místě zbyli jenom dva. Jednoho odvezli policisté a druhého hasiči. 


Hostinné – požár – 13. 5. 17:15

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného likvidovali požár květů kaštanů na zemi podél silnice v délce asi 10 metrů. Požár byl uhašen vysokotlakým proudem. Událost se stala v Nádražní ulici. 

Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 13. 5. 20:11

V části Horní Nová Ves zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a Jičína. Havarovalo zde osobní vozidlo, které skončilo v korytu vyschlé řeky. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili akumulátor. Aby mohli hasiči dostat vozidlo z vyschlé řeky ven, museli povolat vyprošťovací automobil s jeřábem z Jičína. Na místě byla potřeba také součinnost energetiků, neboť pro bezpečné ustavení jeřábu bylo potřeba odpojit vedení elektrické energie v místě. Po téměř dvouhodinovém zásahu se jednotkám povedlo dostat vůz z příkopu. Postavily jej na kola a odtáhly na blízké parkoviště.


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Během víkendu zemřeli 3 lidé na silnicích v Královéhradeckém kraji, z toho jeden cyklista
V Horní Brusnici hořel kompost
V Doubravici se podařilo lokalizovat požár 4 aut a stodoly. Zničena jsou i 2 auta psích záchranářů Rescue Stopaři. Pravděpodobného žháře police zadržela.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 96x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí