Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Dopoledne dopravní nehody, večer a v noci větrem polámané stromy. Hasiči měli ve čtvrtek napilno

Redakce / 19.01.2018, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Meteorologická předpověď se vyplnila a silný vítr včera večer a v noci zasáhl také Královéhradecký kraj. Hasiči v souvislosti s tím evidovali v našem kraji zvýšený počet událostí, ale práci již měli i předtím - sněhové srážky komplikovaly přes den dopravu na silnicích.
 

V souvislosti se silným větrem odstraňovali hasiči přes dvacítku popadaných stromů.

K technickým zásahům začali vyjíždět až po 17. hodině, a to nejvíce v severních okresech na Trutnovsku a Náchodsku. Ve většině případů padaly stromy na komunikace, v Úpici pak došlo k pádu stromu na rodinný dům, ale celá věc se obešla bez zranění. Stromem nebyl zablokován ani žádný důležitý silniční tah. 

Do odpoledne likvidovali hasiči jen tři spadlé stromy - jeden z nich byl ve Vlčicích na Trutnovsku. Večer by již však náročnější. 

Profesionální hasiči z Hořic byli povoláni do Riegrovy ulice, kde ze střechy jednoho z objektů spadl větší kus sněhu a dle oznamovatele hrozil další pád. Jednotka ve spolupráci s městskou policií označila pomocí pásky zónu se vstupem zákazu. Místo si poté převzali právě městští policisté. 

Profesionální hasiči z Nové Paky odstraňovali strom, který spadl přes cestu v části Uhlíře (Lázně Bělohrad). 

Hajnice – odstranění stromu – 17:21 (Dobrovolní hasiči z Hajnic rozřezali strom s průměrem asi 40 cm, který blokoval silnici). 

Mostek – odstranění stromu – 21:19 (Dobrovolní hasiči z Mostku odstraňovali v části Debrné celkem 11 stromů. Ty byly napadané na spojovací silnici mezi Debrným a Zadním Mostkem.) 

Úpice – odstranění stromu – 22:27 (Ke spadlému stromu na patrový dům v ulici V Důlni vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice. Asi 18 metrů vysoký smrk byl zaklesnutý do domu, jeho pád však nehrozil a nikdo nebyl při události zraněn. Vzhledem k silnému větru nebylo možné provést zásah výškovou technikou).

Hostinné – odstranění stromu – 22:31 (Dobrovolní hasiči z Hostinného odstraňovali strom spadlý přes cestu.) 

Chotěvice – odstranění nebezpečných stavů – 22:32 (Královédvorští profesionální hasiči vyprošťovali zapadlé vozidlo na komunikaci mezi Chotěvicemi a Vítěznou.)

Hostinné – odstraňování překážek – 23:00 (Dobrovolní hasiči z Hostinného pomohli s vyproštěním osobního vozidla, které zapadlo ve sněhu.) 

Nejvíce zásahů měli hasiči na Trutnovsku (15) a Náchodsku (13), dále pak na Hradecku (9), Jičínsku (8) a Rychnovsku (6). V jednom případě pak vyjížděli dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou a Nového Města k likvidaci požáru ve Středočeském kraji.


Dopravní nehody

Během včerejšího dne (čtvrtek 18. ledna) do odpoledních hodin zaměstnávaly hasiče především dopravní nehody. Jednotky likvidovaly následky nehod nebo vyprošťovaly zapadlá vozidla asi ve dvaceti případech. Ve většině případů se vše obešlo bez zranění. 

Na Trutnovsku museli hasiči v Choustníkově Hradišti v 14:18 vyprošťovat osobní automobil spadlý do potoka. Nehoda se obešla bez zranění. Automobil jednotka vytáhla z potoka a umístila jej mimo vozovku. 

Dopravní komplikace způsobila také nehoda tří vozidel na silnici I/35, jež se stala v Hořicích. Střetla se zde dvě nákladní vozidla a dodávka, silnice byla asi na dvě hodiny uzavřena. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Hořic. Během nehody byla zraněna jedna osoba, kterou záchranáři převezli do zdravotnického zařízení. Jednotky zajistily všechna vozidla proti požáru. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
 

Související články
Sjízdnost silnic v zimě není jen o údržbě. Je potřeba vzájemná ohleduplnost a trpělivost
V deseti katastrálních územích na Hořicku lidé nesmí vstupovat do porostů, na lesní cesty mohou

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 904x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí