Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Dvůr Králové má další výjezdovou jednotku: dobrovolné hasiče z Verdeka

Redakce / 1.03.2019, Dvůr Králové nad Labem
Samotné město Dvůr Králové n. Labem nemá doposud žádnou svoji aktivní výjezdovou jednotku, ale za posledních 4 roky se mu podařilo zřídit již druhou výjezdovou jednotku díky dobrovolným hasičům z místní části obce: tentokráte z Verdeka.
 
Od 1. března 2019 má tak město Dvůr Králové nad Labem již dvě výjezdové jednotky dobrovolných hasičů. Kromě SDH Žireč, která od roku 2018 dokonce spadá pod SPO III, se jedná o výjezdovou jednotku SDH Verdek, kterou tvoří dvanáct hasičů se zaměřením na zdolávání požárů, práci na vodě a práci s motorovou pilou. Jejím velitelem je Michal Hurta.

Výjezdová jednotka je kategorie JPO V s místní působností s dobou výjezdu k zásahu do 10 minut. Může tedy zasahovat jen v katastru města Dvůr Králové nad Labem.

Hasiči mají k dispozici základní vybavení, jako jsou ochranné obleky, vysílačka apod. Dále disponují automobilem Avia A31K, člunem Marine, požárními stříkačkami, motorovou pilou, ponorným a plovoucím čerpadlem, elektrocentrálou a dalším drobným vybavením.

Zřizovací listinu výjezdové jednotky SDH Dvůr Králové n. L. – Verdek schválili zastupitelé na svém zasedání již v září 2018.

Ve Dvoře Králové je také umístěna jednotka profesionálních hasičů spadajících pod HZS Královéhradeckého kraje, která spadá pod ÚO Trutnov. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 892x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí