')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči a energetici se od soboty nezastavili, odklízí popadané stromy a potrhané elektrické vedení

Redakce / 18.03.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Na území celého kraje bylo zaznamenáno od soboty do nedělního rána 190 událostí. Drtivá většina souvisela s odstraněním popadaných stromů nebo drátů elektrického vedení. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.
 

FOTOGALERIE - Hasiči a energetici se od soboty nezastavili, odklízí popadané stromy

Hasiči se od soboty až do nedělního rána prakticky nezastavili. Stromy padaly na území celého kraje, ale nejhorší situace byla na Náchodsku, Rychnovsku a Jičínsku. Například na Náchodsku vyjížděli hasiči k sedmdesátce událostí, na Rychnovsku k šedesáti případům.


Zprávy z ČEZu

během dnešní noci jsme vlivem velmi silného větru a sněžení zaznamenali  zvýšenou poruchovost i na východě Čech. Poruchy jsou způsobeny velmi silným větrem, těžkým mokrým sněhem, pády stromů a větví do vedeních vysokého i nízkého napětí. K 9 hodině  evidujeme 19 poruch na vedeních vysokého napětí na východě Čech v Královéhradeckém kraji a desítky poruch na vedení nízkého napětí.  

V tuto chvíli k nejpostiženějším oblastem patří :

Náchodsko a Rychnovsko, Ústí nad Orlicí a 1  poruchu evidujeme na Jičínsku. 

Naši technici jsou v terénu a na odstranění poruch intenzivně pracují.  Snažíme se, aby dodávka energie byla obnovena do všech domácností co nejdříve.


Šárka Beránková ČEZ, a. s.

Stromy padaly nejčastěji na silnice, které pak byly částečně nebo zcela neprůjezdné. Některé z komunikací bylo nutné uzavřít, a to kvůli množství spadlých stromů. Taková situace nastala například na komunikaci u Sedloňova na Rychnovsku nebo u Babí na Náchodsku. Ve Slatině nad
Zdobnicí spadly stromy do kolejiště.

Vítr trhal také elektrické vedení. To bylo poškozeno například na Jičínsku v Pecce nebo Dachovech, ale také na Náchodsku. V Novém Městě nad Metují spadl strom na dráty elektrického vedení a na trafostanici. Na Rychnovsku u Zdobnice se elektrické vedení přetrhlo, skončilo v koruně stromu a došlo k požáru větví.

Hasiči pomáhali také se zajištěním poškozených střech, a to například v Hořicích a Nové Pace na Jičínsku nebo Provodově-Šonově na Náchodsku. Některé spadlé stromy se budou odstraňovat až během neděle. Zásahy ve výškách nebo použití výškové techniky neumožnil hasičům silný vítr.

por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
 

Související články
Pondělní silný vítr přidělal práci hasičům v celém regionu
Silný vítr vyvrátil stromy i na Královédvorsku, déšť zvedl hladinu Labe
Hasiči vyprošťovali osobu po dopravní nehodě u Rozkoše
Uvolněná střecha v Hořicích zásah hasičů nepotřebovala
Velké hasičské cvičení v Kuksu
V Třebihošti zasahovali hasiči u spadlého elektrického vedení

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 809x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí