Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči v noci vyjížděli k 15 událostem, na Trutnovsku se číslo během dne zvýšilo na 27

Silný vítr lámal stromy

Redakce / 15.10.2020, Aktualizováno , KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil v úterý výstrahu, varující před silným větrem a povodněmi. V našem regionu silný vítr způsobil pád stromů zejména v horských oblastech Trutnovska.
Od středeční půlnoci do 7:45 zasahovali hasiči u 15 událostí, kdy odstraňovali popadané stromy a větve z komunikací. 
Ve většině případů zasahovaly jednotky požární ochrany na Trutnovsku v horských oblastech (Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Černý Důl, atd.). Nebylo výjimkou, že v jednom místě došlo k pádu několika stromů najednou. Nikdo nebyl při těchto událostech zraněn.

Ve středu 13. října 2020 ve Špindlerově Mlýně zasahovali hasiči také u případů, kdy strom spadl na budovu základní školy a v části Bedřichov pak na sportovní halu. Stromy byly odstraněny, nikdo nebyl při událostech zraněn. Jeden strom se také vyvrátil přes komunikaci a korunou spadl na stádo ovcí, dvě zůstaly pod stromem zaklíněné. Hasičům se je podařilo zachránit, žádná neuhynula.
V Žacléři odstranila místní jednotka strom spadlý na dráty elektrického vedení a v Úpici zajišťovali profesionální hasiči z Trutnova a místní jednotka uvolněný plech na střeše domu v ulici Regnerova.
Jednotka z Horního Maršova zajistila čerpání vody ze sklepa restaurace v katastru Horní Lysečiny.

Zvýšené hladiny toků byly dále hlášeny zejména z Pardubicka. Stavy a průtoky můžete sledovat na webu Povodí Labe.

Foto níže je ze zásahu na Broumovsku, kde dosáhla ve středečních dopoledních hodinách řeka Stěnava v Meziměstí třetího stupně povodňové aktivity, následně už hladina opět klesala. Přímo v Broumově pak zasahovali profesionální hasiči při čištění propustku v Olivětíně, kde odstraňovali nánosy dřevin a dále odstraňovali u mostu pod klášterem vzpříčené kmeny stromů pod mostním obloukem.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: portál ČHMÚ, Povodí Labe, HZS Královéhradeckého kraje

 
Vaše komentáře

Přečteno 698x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí