Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči v Trutnově řešili požár od odpojeného akumulátoru na elektrokolo

Redakce / 6.12.2022, Dvůr Králové nad Labem
Druhou adventní neděli zasahovaly jednotky hasičů u nahlášeného požáru v bytě v Trutnově, který zavinil uskladněný akumulátor od elektrokola. K samotnému pořadu došlo bez jakéhokoliv vnějšího impulzu.
Požár byl naštěstí včas zjištěn, nahlášen a rychle uhašen. Zakouřené prostory byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace. 

Průzkumem hasiči zjistili, že kouř vycházel z prostoru komory bytu, ve které byla v provozu sušička prádla. Ta sice měla požárem poškozený vnější plastový kryt, iniciátorem požáru ale nebyla. 
Za vším stál uskladněný akumulátor elektrokola, který byl zcela zničený, v okolí byly nalezeny částice roztavených kovů. 

Podle vyšetřovatele HZS to svědčí o vnitřním zkratu jednoho z článků a následné řetězové reakci. Podle našeho zjištění byl akumulátor nabíjen naposledy v srpnu a poté uskladněn. K požáru tedy došlo bez jakéhokoliv vnějšího impulzu. Proto radíme, při uskladnění akumulátorů na zimní sezónu je zásadní dodržovat návody výrobců. Navíc z hlediska bezpečnosti doporučujeme skladovat baterie v ochranných nehořlavých obalech. Ty mohou zmírnit následky případného požáru tím, že omezují intenzitu tepelného působení v případě zahoření.

Škoda je předběžně odhadnuta na 10 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši asi 2 milionů korun. 
K zásahu byli přivoláni profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Hajnice a Trutnov – Horní Staré Město.

Zdroj: HZS KHK

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1222x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí