Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Hasiči zachraňovali lidi z ubytovny ve Chvalkovicích

Redakce / 19.11.2019, Chvalkovice - Jaroměřsko
K nahlášenému požáru v kuchyni v objektu ubytovny vyjížděly krátce před 19. hodinou čtyři jednotky hasičů do Chvalkovic. Příčinou vzniku události byla s největší pravděpodobností technická závada na mikrovlnné troubě.
V době požáru se na ubytovně nacházelo několik osob, hasiči šest z nich zachránili pomocí žebříku z balkonu, dalších sedm lidí bylo evakuováno. 
Dvě osoby byly kvůli podezření z nadýchání zplodin hoření předány do péče ZZS. 
Požár měli hasiči rychle pod kontrolou, v 19:05 oznámil velitel zásahu likvidaci. Jednotky následně zasažené prostory odvětraly, před 20. hodinou se mohli obyvatelé ubytovny vrátit zpět. Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena asi na 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 4 miliony korun. 

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Česká Skalice, Chvalkovice, Hořičky. JSDH Jaroměř držela zálohu na zbrojnici.

Zdroj:
HZS Královéhradeckého kraje
Foto: ilustrační (kralovedvorsko.cz)

Související články
V Jaroměři havarovala v neděli 3 osobní vozidla
Požár v domě v Hořicích způsobila sušička prádla
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1169x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí