Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Materiální škoda ohořelých vozů se odhaduje na 1,7 mil. Kč, historická je nevyčíslitelná

Redakce / 20.10.2020, Jaroměř - Jaroměřsko
V odpoledních hodinách ohledali požářiště vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, důkladně jej zadokumentovali a nyní budou všechny poznatky vyhodnocovat.

FOTOGALERIE - Výtopna Jaroměř

Na základě ohledání byla také upřesněna škoda, kterou bude hasičský záchranný sbor u tohoto požáru evidovat. 
Škoda byla snížena na 1,7 milionu korun, uchráněné hodnoty představují asi 1 milion korun. Tato částka představuje materiální škodu. 

Jako historickou, sbírkovou hodnotu zasažených vagonů uváděl původně majitel muzea částku v desítkách milionů korun (více než 80 mil. Kč). Jedná se o unikátní vozy, které byly součástí vagonové sestavy admirála Horthyho včetně salónního vozu.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Související články
V Jaroměři v noci hořelo 5 historických vagónů železničního muzea
Vaše komentáře

Přečteno 563x
 
Hodnocení článku:
03.07.2021 - Od začátku roku se v Královéhradeckém kraji vyočkovalo 448 868 dávek vakcíny proti covid-19. Alespoň první dávku dostalo více jak 257 tisíc obyvatel.
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí