Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na pomoc do Hřenska vyráží i odřad z Královéhradeckého kraje. Již jsou opět vyhlášeny sbírky

Redakce / 26.07.2022, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Na žádost Hasičského záchranného sboru ČR byl z Královéhradeckého kraje vyslán odřad do Hřenska na pomoc s hašením velkých lesních požárů. Součástí je 13 profesionálních hasičů z územních odborů z celého Královéhradeckého kraje.


Z krajské hasičské techniky sbor vypravuje CAS 20, CAS 30, dopravní a velitelský automobil, týlový kontejner a samozřejmě i velkokapacitní čerpadlo SOMATI, které umožňuje dálkovou dopravu vody, a to až na 2 km. Jak hasičský záchranný sbor uvedl dopoledne na svém facebookovém profilu, část odřadu je už na cestě.
Odřad je vojenský celek, který je předurčen pro vyhledávací a záchranné práce v obydlených oblastech, na území ČR je vypravován při zřícení budov, aktuálně k požáru v NP České Švýcarsko, ke kterému již byly přivolány i požární jednotky ze sousedního Německa. 


Jak můžete pomoc?

Dobrovolníci pečují na místě zejména o hasiče - vozí jim na místo občerstvení včetně pití, které se stalo součástí narychlo vyhlášených dobročinných sbírek. 

Vyhlášena již dokonce byla i sbírka pro lidi i obce zasažené požárem, kteří v oblasti přišli o domovy. Evakuována byla v úterý nad ránem obec Mezná a také Hřensko, kde situaci ztížil vítr. 

Doporučujeme sledovat fcb profil NP České Švýcarsko, kde jsou informace aktualizovány a potřeby specifikovány.

Výzva turistům

Zástupci NP České Švýcarsko prosí lidi, aby nejezdili na rozhlednu do Janova pozorovat požár. Důrazně vyzývají, aby nejezdili ani do jiných části lokalit v blízkosti požáru. Jako důvod uvádějí potřebu volných přístupových cest pro hasiče, polici a další pomoc.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, NP České Švýcarsko

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 388x
 
Hodnocení článku:
Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)

Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí