')
Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na přehradě zachraňovali dívku z nedostupného břehu

Redakce / 20.09.2018, Královédvorsko
V středu 19. září 2018 zachraňovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Bílé Třemešné nezletilou dívku, která spadla do vody Přehrady Les Království. V Hostinném asistovali u nehody auta a babety.
 

Hostinné – dopravní nehoda – 14:50

Profesionální jednotka z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu-babety. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, byla předána do péče záchranářů. Hasiči místo zabezpečili, zamezili úniku provozních kapalin a zajistili úklid vozovky.


Bílá Třemešná – záchrana osoby – 16:33

Profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Bílé Třemešné vyjeli na pomoc nezletilé dívce, která měla spadnout do vody v přehradě Les Království. Hasiči po svém příjezdu viděli dívku ze břehu. Seděla pod skalnatým srázem na kamenech mimo vodní hladinu, přičemž jediný přístup k místu byl právě z vody. Dva hasiči se proto oblékli do suchých obleků určených pro záchranu ve vodě, připravili pro děvče záchrannou vestu a vydali se k ní. 

Dívka byla schopna se zajištěním spolu s hasiči doplavat zpět na břeh. Zde byla předána do rukou záchranářů.
Zdroj: 

HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Tešnovská přehrada národní kulturní památkou!
Podzimní přehrada Les Království z dronu Ládi Válka
Přehrada les Království na suchu - podívejte se na velkou fotogalerii

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 204x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí