Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na Trutnovsku se vlak srazil na přejezdu s autem, řidička byla těžce zraněná

Po srážce vlaku s autem letěl pro zraněnou osobu vrtulník

Redakce / 12.03.2018, Trutnovsko a Úpicko
Dne 10. 3. 2018 v cca 6:30 došlo na železničním přejezdu na trati Trutnov hl. n. – Kalná Voda (Trutnov - Horní Staré Město, ul. Mírová) k vážné nehodě. Řidička (nar. 1992) osobního vozidla zn. Škoda Citigo zřejmě nerespektovala dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a vjela na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy ve směru ze Svobody nad Úpou projížděl osobní vlak.
 

Hlášení o nehodě vlaku a osobního automobilu bylo přijato v 6:26 a na místo ihned mířila jednotka profesionálních hasičů z Trutnova. Přijíždějící vlak tak narazil do pravého boku vozidla na stranu spolujezdce, které několik desítek metrů před sebou tlačil. 

Osobu tak nemuseli hasiči z vozidla vyprošťovat, zaklíněna nebyla. Zraněná byla předána do péče záchranářů a na místo mířil i vrtulník letecké záchranné služby. Těžce zraněná řidička byla vrtulníkem transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Ve vlaku cestovali v době nehody 4 cestující a strojvedoucí. Všichni vyvázli bez zranění a ven z vlaku se dostali bez cizí pomoci. 

Alkohol u strojvedoucího policisté vyloučili dechovou zkouškou, u řidičky bude odebrána krev. Hasiči zajistili havarované vozidlo proti vzniku požáru a poté pomohli s transportem osoby do vrtulníku. 

Jednotka profesionálních hasičů poté předala místo nehody policistům a drážním hasičům SŽDC z Nymburka. Na stanici se vrátila v 7:46.

Předběžná hmotná škoda byla celkově vyčíslena na 220 tisíc korun. Přesné okolnosti nehody a její příčinu vyšetřují trutnovští policisté.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Policie.cz

 

Související články
V Hostinném se střetl vlak s osobním vozidlem
Terénní vůz v Chotěvicích nacouval do chodkyně, zemřela v nemocnici

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 171x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí