Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Nad ránem likvidovalo požár domku ve Vlianticích 5 jednotek hasičů

Během události nebyl nikdo zraněn. Požár způsobil škodu asi 800 tisíc korun.

Redakce / 26.05.2018, Vilantice
V sobotu 26. května vyjeli před 4. hodinou ranní hasiči k požáru domu v rekonstrukci ve Vilanticích na Královédvorsku - požár zachvátili celý objekt. Dům byl v blízkosti elektrického vedení, proto museli hasiči postupovat opatrně, než energetici odpojili elektrický proud.
 

Požár nahlásil oznamovatel na krajské operační a informační středisko v sobotu 26. 5. v 03:52 hod. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Jaroměře a dobrovolné jednotky z Vilantic, Dubence a Velichovek.


K hašení zřídily jednotky čtyři proudy, vodu čerpaly také z místní nádrže. Po necelé hodině zásahu začaly rozebírat střešní konstrukci, která musela být nakonec celá stržena. Dalšímu šíření požáru se podařilo jednotkám zabránit těsně před 04:30 hod, zlikvidovaly jej kolem 6. hodiny ranní. Poté se hasiči vraceli zpět na své základny. Na místě zůstala na dohlídku do rána místní jednotka SDH.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že požár byl zapříčiněn  nedbalostí majitele. Způsobená škoda byla odhadnuta na 800 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou nulové.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Obec Vilantice na Královédvorsku má cenu ze soutěže Vesnice roku. Je aktivní.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1478x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí