Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

EDIT: Nedělní nehoda u Výšinky si vyžádala jeden lidský život: zraněný cyklista nepřežil

Redakce / 20.07.2021, Aktualizováno , Královédvorsko
Dvě vážné dopravní nehody se staly v neděli 18. července na Královédvorsku. Obě si vyžádaly kvůli zraněním rychlou zdravotnickou pomoc. Bohužel jeden účastník nehody přišel o život. Dle prvotního šetření je chyba na jeho straně.

Horní Dehtov

Hned ráno po 9. hodině zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem u dopravní nehody dvou osobních vozidel se zraněním dvou osob v Třebihošti u části Horní Dehtov. Jednotka zajistila místo zásahu, provedla opatření proti vzniku požáru a zasypala únik provozních kapalin sorbentem. 
Hasiči dále pomohli s vyproštěním vozidel a jejich naložením na odtah. Na závěr se postarali o úklid vozovky.

Výšinka

Uzavření silnice si vyžádala dopravní nehoda na silnici č. 37 u části Výšinka, kde zasahovaly v odpoledních hodinách (16:30) všechny složky IZS. Došlo zde ke střetu autobusu s cyklistou. 
V autobuse cestoval pouze řidič bez dalších cestujících. 74letý cyklista byl při nehodě zraněn, na místě jej záchranné složky oživovaly, bohužel svým zraněním podlehl. 

Po dobu vyšetřování nehody zůstala na místě dobrovolná hajnická jednotka, která na závěr odstranila následky nehody. 

Dle prvotního šetření měl cyklista náhle, bez předešlého naznačení o změně směru jízdy, začít odbočovat vlevo na vedlejší komunikaci v době, kdy ho předjížděl autobus.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a JSDH Hajnice. 

Cyklista jel po cyklotrase označené jako 4138 / 4322, který po krátký úsek vede po hlavní silnici I/37, spojující Jaroměř s Trutnovem. 


V Královéhradecké kraji to byl v posledních dnech další případ dopravní nehody, kterou nepřežil cyklista :-(. 

Ve čtvrtek 15. července v 20:15 došlo na silnici II. třídy mezi Žabokrky a obcí Velké Petrovice k dopravní nehodě motocyklu s jízdním kolem (úvodní foto). 28letý motorkář jedoucí od Hronova na Polici nad Metují nepřizpůsobil rychlost své jízdy místní úpravě. Ve vysoké rychlosti vjel do pravotočivé zatáčky, kdy při výjezdu z ní vjel do protisměru, kde již nestačil zareagovat na cyklistu, který přejížděl vozovku. Cyklista byl s těžkým zraněním letecky transportován do nemocnice. Motorkář utrpěl také těžká zranění, do své péče si ho převzali záchranáři, kteří ho převezli do nemocnice. Dechová zkouška nemohla být z důvodu zranění obou účastníků nehody na místě provedena. Policisté proto nařídili odběr krve. Bohužel krátce po půlnoci 65letý cyklista na následky zranění v nemocnici zemřel. Okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem šetření náchodských policistů. Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Foto: fcb

 
Vaše komentáře

Přečteno 2063x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí
2.12.2021 19:00 - 2.12.2021 21:00
Hlas lásky
4.12.2021 09:00 - 4.12.2021 14:00
Předvánoční malování na ozdoby
4.12.2021 16:30 - 4.12.2021 18:30
Encanto