Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Od přímotopu vyhořel dětský pokoj v rodinném domě v Dubenci

Redakce / 10.03.2017, Dubenec
K požáru v rodinném domě vyjeli ve středu 9. března 2017 v noci hasiči do obce Dubenec. Událost byla na operační středisko hasičů ohlášena v 02:28 hodin. Na místo vyjely jednotky profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem, Trutnova a Jaroměře, dále dobrovolné jednotky hasičů z Dubence a Velichovek.
 

Hořet začalo v dětském pokoji ve druhém nadzemním podlaží staršího rodinného domu. Počínající požár záclony vzbudil dítě spící v pokoji. To se dostalo bezpečně ven a přivolalo svého otce, který se zpočátku snažil oheň hasit kbelíky s vodou. To se mu nepodařilo a od souseda přivolal hasiče. 


Z domu vyvedl jak malou dívku, tak i rodiče bydlící v přízemí. Jako první na místo dorazili místní dobrovolní hasiči, kteří ihned začali s hašením požáru. Ten se mezitím rozšířil i na další hořlavé vybavení pokoje. Oheň se podařilo lokalizovat v 04:36 hodin. Po celou dobu hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích a kvůli skrytým ohniskům museli rozebrat část stavebních konstrukcí. Požár se jim podařilo zcela uhasit v 05:42 hodin. 

Příčinou vzniku požáru byl elektrický přímotop v pokoji, od kterého se vznítila záclona. Plameny dále zničily nábytek, koberec, elektroniku apod. a poničily stropní konstrukci, omítku, malbu místnosti. 

Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 350 až 400 tisíc korun. Uchráněné hodnoty na domě a dalším vybavení činí tři miliony korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. 


por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje

Foto: stanice Dvůr Králové nad Labem

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3951x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí