Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Počet zásahů hasičů narostl o víkendu na trojnásobek. Vítr řádil již od pátku

Redakce / 24.09.2018, Královédvorsko
Oproti průměrnému víkendu narostl počet zásahů 21.-23. září až trojnásobně. Na vině je především změna počasí, která přinesla do východních Čech silný vítr i déšť. Asi polovinu z celkového počtu událostí musely jednotky požární ochrany řešit během pátku a v noci z pátku na sobotu. Ačkoliv Královédvorsko nebylo zasaženo tím nejsilnějším větrem, popadané stormy odstraňovlai hasiči v okolí Pecky (viz úvodní foto) i Kocbeří.
 

Následky páteční noční bouře likvidovali hasiči ještě prakticky celou sobotu a v neděli navečer udeřil vítr znovu. Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 21. do 23. 9. 2018 celkem 204 událostí, a to dle regionů:

  • Hradec Králové 33
  • Jičín 54
  • Náchod 40
  • Rychnov nad Kněžnou 1
  • Trutnov 62

Vzhledem k předpovědi lze očekávat, že zvýšený počet výjezdů v souvislosti s odstraňováním následků po silném větru bude přetrvávat i v průběhu pondělního dne.

Okres Trutnov

Brzy odpoledne odstraňovali místní hasiči v Mladých Bukách strom spadlý na dětské hřiště a další strom, který hrozil pádem v části Hertvíkovice. Ve večerních hodinách pak zasahovaly jednotky u spadlého stromu v Bedřichově, Trutnově (část Voletiny) a jednotka ze Žacléře likvidovala popadané stromy na komunikaci v Královci. Ve Rtyni v Podkrkonoší pomáhala místní jednotka s čerpáním vody ze sklepa rodinného domu.

Hasiči při zásahu v Kocbeři

Okres Hradec Králové

Jednotky požární ochrany odstraňovaly spadané stromy z komunikací v katastru obcí Holohlavy, Smiřice, Hořiněves, v Chotělicích a Mlékosrbech. Hradečtí hasiči pak zasahovali v obytném domě v ulici Pod Zámečkem, kde zamezili úniku vody do rekonstruovaného domu.

Okres Jičín

Hasiči v okrese Jičín odstraňovali spadané stromy v katastru obcí Samšina a Jičíněves.

Okres Náchod

Spadané stromy a větvě blokovaly komunikace ve Zlíči u České Skalice, v Dědově u Teplic nad Metují ale i na několika místech v Náchodě. V Broumově museli hasiči zprůchodnit ucpanou kanalizaci, která přestala odtékat a chrlila vodu do ulice.

Okres Rychnov nad Kněžnou

Na Rychnovsku lámal silný vítr stromy v katastru Deštného v Orlických horách, ve Valu u Dobrušky, v Přepychách, ale i Dlouhé Vsi a v Synkově-Slemeně. Dobrovolní hasiči v Olešnici v Orlických horách také odstraňovali spadlý komín na komunikaci a zabezpečovali okna kostela.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Léto se rozloučilo silnými bouřkami, hasiči měli rušnou noc
Výstraha: vítr bude nejsilnější v neděli večer

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 242x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí