Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Pokaždé až 13 km museli hasiči jet pro vodu na přehradu, na Královédvorsku zasahovali včera u požárů čtyřikrát

Redakce / 27.07.2018, Královédvorsko
Na Královédvorsku zasahovali hasiči při likvidaci požáru včera hned 4x. U Hájemství hořelo v lese, hasiči dopravovali vodu na místo z přehrady Les Království. V Lipnici zasahovali u požáru lesní hrabanky na ploše asi 10x20 m, v obci Mostek části Souvrať došlo k požáru travního porostu a u blízkosti železniční tratě likvidovali 3 ohniska po pálení. Stále platí zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě!
 

Dvůr Králové nad Labem – požár – 07:37

V části Lipnice zasahovaly čtyři jednotky požární ochrany u požáru lesní hrabanky na ploše asi 10x20 m. Hrabanka hořela ve vysokém lese, událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky SDH Hajnice, Bílá Třemešná a Žireč. 


Mostek – požár – 15:12

V části Souvrať došlo k požáru travního porostu. Tráva hořela na ploše asi 20x10 m. Událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a jednotky SDH Bílá Třemešná, Mostek a Pecka. 


Vítězná - požár - 26. 7. 16:02

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a z Trutnova a dále dobrovolné jednotky SDH Hostinné, Mostek, Bílá Třemešná, Dolní Kalná, Rudník-Arnultovice. K průzkumu byla využita také čtyřkolka hasičů z Hostinného. Na katastrálním území části obce Hájemství došlo k požáru lesního porostu na ploše asi 1,5 hektaru. Na místo bylo povoláno celkem osm jednotek požární ochrany a na základě toho byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Oznamovatel měl vidět kouř vycházející z lesa. Hasiči nejprve provedli průzkum, aby zjistili, odkud kouř vychází a jaká je příčina.

Místo požáru bylo obtížné nalézt a terén pro příjezd hasičské techniky byl náročný. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří suchá tráva, lesní hrabanka a jehličnaté podúrovňové stromy ve vysokokmenném lese. Požárem byly zasaženy též spodní části kmenů jehličnatých stromů (borovice, modříny, smrky atd.). Jednotkám se podařilo požářiště obehnat a začaly postupně okopávat okolní půdu, aby se nemohl oheň rozšířit dál. Požár se podařilo zlikvidovat až po více než šesti hodinách zásahu. Hasební zásah byl složitý v tom, že hasiči zasahovali ve stráni, která byla pokrytá kameny a spadlými větvemi. Požár byl uhašen nasazením několika proudů C a vysokotlakou vodou. Voda na místo požáru byla dopravována kyvadlovou dopravou z přehrady Les Království, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště. Cisterny musely k místu plnění a zpět k požáru ujet 13 km.

Na místě události bylo nalezeno ohniště ohraničené kameny. Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání nezjištěné osoby, která manipulací s otevřeným ohněm způsobila požár. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena na částku cca 6 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly odhadnuty na 70tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.


Dvůr Králové nad Labem – požár – 20:18

Profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Žirče likvidovali tři ohniska po pálení. Událost se nacházela v blízkosti železniční tratě. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje, Hasiči Mostek 

 

Související články
Požár pole ve Vlkově byl vidět až ze Žernova, v kraji je zákaz rozdělávání ohň ve volné přírodě
V celém Královéhradeckém kraji platí zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě
U Hajnice hořel kombajn, v Novém Bydžově nákladní auto
Na Hájemství se oheň opět probudil
Kraj ruší zákaz rozdělávání ohně. Letošní léto zasahovali hasiči v kraji u dvakrát více požárů než loni

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1500x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
11.12.2019 17:00
Norsko
11.12.2019 09:30 - 11.12.2019 12:00
Kosmetické dopoledne