Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Rušné silvestrovské oslavy řešili hasiči více než loni

Redakce / 1.01.2023, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Pernou silvestrovskou noc měli hasiči v Královéhradeckém kraji, když vyjeli k celkem 37 událostem. Loni to bylo za stejné období 29 událostí. Navýšil se zejména počet zásahů po odbití půlnoci.


V poslední den roku 2022 bylo evidováno celkem 21 událostí, z toho bylo 5 požárů, tři dopravní nehody a 12 technických zásahů. Tím se od roku 2021 nijak tento den výrazně nelišil. Poslední loňský výjezd byl hořící odpadkový koš v Hradci Králové, na místě byly zbytky zábavní pyrotechniky. Požár ohlásili ve 23:36 členové zdravotnické záchranné služby, kteří projížděli kolem.

Bohužel již od prvních minut nového roku 2023 až do 06:00 hod. zasahovaly jednotky celkem u 16 událostí (loni za stejné období to bylo 8 událostí). Z toho bylo 10 požárů a jedna dopravní nehoda. První zásah roku 2023 zavinila dopravní nehoda, kdy se auto mělo střetnout se zvěří na silnici č. 317 u Čermné nad Orlicí (u odbočky na Číčovou) již 4 minuty po půlnoci. Uvnitř vozu byla zraněná osoba. Nebyla zaklíněna, ale z vozu ji přesto museli hasiči opatrně vyprostit na páteřní desce, dále byla v péči posádky ZZS. 

Při ohlášených požárech likvidovaly v převážné většině jednotky požární ochrany menší zahoření zbytků zábavní pyrotechniky, kontejnerů a dalšího odpadu. Takto zasahovali hasiči hned pětkrát v Hradci Králové, ale také například v Nové Pace, Kostelci nad Orlicí nebo Špindlerově Mlýně. Nedošlo k žádným škodám ani zranění.

Výběr ze zásahů přelomu roku 2022 a 2023

Pec pod Sněžkou - technická pomoc - 31. 12. 07:26
Čtyři jednotky sboru dobrovolných hasičů se zapojily na výzvu Policie ČR do pátrací akce po ženě a dítěti v okolí Pece pod Sněžkou. Nasazeno bylo až do večerních hodin asi třicet dobrovolných hasičů z jednotek Pec pod Sněžkou, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou a Mladé Buky. Činnost JSDH byla ve večerních hodinách ukončena, hasiči jsou připraveni zapojit se do pátrací akce pod velením PČR i následující den. 

Hořice - dopravní nehoda - 31. 12. 07:27
K dopravní nehodě osobního vozidla, které havarovalo u části Březovice, vyjížděli profesionální a dobrovolné hasiči z Hořic. Auto bylo na boku, hasiči ho zajistili a vrátili zpět na kola. Nikdo nebyl při události zraněn. 

Hořenice - dopravní nehoda - 31. 12. 10:59
Na silnici č. 37 havaroval do stromu osobní automobil. Místo nehody bylo v blízkosti železniční trati, ale nezasahovalo do ní. Při události nebyl nikdo zraněn. Profesionální hasiči z Jaroměře zabezpečili vozidlo, likvidovali uniklé provozní kapaliny a vyprostili havarovaný vůz pomocí navijáku. 

Trutnov - požár - 31. 12. 16:32
V Mánesově ulici v Trutnově zasahovaly tři jednotky hasičů při požáru řadové garáže. Prostory byly zakouřené, jedna osoba se nadýchala zplodin hoření a do péče si ji převzala posádka zdravotnické záchranné služby. V garáži se nacházely mimo jiné propanbutanové lahve a zaparkované tři motocykly. Hasičům se podařilo požár zlikvidovat do hodiny od jeho nahlášení. Prostory garáže odvětrávali pomocí přetlakové ventilace a ochlazovali tlakové lahve.
Požár vznikl vlivem nedbalostního jednání. Plameny zničily nejen standardní vybavení garáže, ale také tři motocykly značky Harley-Davidson. Škoda se bude pohybovat kolem jednoho milionu korun. Díky zásahu hasičů se požár nerozšířil i na vedlejší garáž, uchráněné hodnoty představují asi 300 tisíc korun.
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Trutnov - Horní Staré Město a Hajnice.

Trutnov - záchrana osoby - 31. 12. 23:13
Na tísňovou linku přišlo oznámení, že na Úpském nábřeží v Trutnově došlo k pádu osoby do řeky Úpy, člověk se měl topit. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Tonoucí osobu se podařilo dostat na souš, dále byla v péči posádky zdravotnické záchranné služby.

Zdroj: HZS KHK

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 419x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí