')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Silný vítr, děšť a sníh znamenali pro hasiče náročný víkend

Redakce / 29.10.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Nedělní silný vítr doprovázený deštěm a ve vyšších polohách i sněhovými vločkami navýšil víkendový počet zásahů hasičů v kraji na číslo 93. Jednotky tak zasahovaly nejen u popadaných stromů, které blokovaly průjezd komunikacemi, ale také u několika dopravních nehod.
 

Varování ČHMÚ

Od dnešních 17 hodin platí výstraha ČHMÚ v souvislosti s velmi silným větrem a to pro okres Trtunov. Výstraha platí do zítřejších 16 hodin. V této souvislosti lze očekávat zvýšený počet zásahů (opět zejména technická pomoc při odstraňování spadlých stromů) v okresech Trutnov a Vrchlabí.

Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 26. 10. 08:04
V Lázeňské ulici na příjezdu do Lázní Bělohrad havarovalo osobní vozidlo. Vůz skončil mimo komunikaci a na místo vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky a Hořic. Jedna osoba, která ve voze cestovala, se po příjezdu hasičů nacházela mimo automobil. Hasiči jí poskytli první předlékařskou péči a po příjezdu ZZS se o ni postarali záchranáři.

Miletín – dopravní nehoda – 26. 10. 12:28
Dopravní nehoda osobního automobilu v katastru Miletína zalarmovala profesionální hasiče z Hořic. Jedna zraněná osoba byla při příjezdu jednotky mimo havarovaný vůz a v péči záchranářů. Automobil se nacházel mimo vozovku, převrácený na bok. Proto jej hasiči zabezpečili a provedli protipožární opatření. Následně předali místo události policii.


Hajnice – dopravní nehoda – 26. 10. 15:26
Královédvorským profesionálním hasičům a dobrovolné jednotce z Hajnic byl vyhlášen poplach kvůli dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Ta bourala na silnici I/37 v katastru části Střítež. Jedno z vozidel narazilo do druhého zezadu, účastníci nehody vyvázli bez zranění. Komunikace byla následkem nehody průjezdná pouze jedním jízdním pruhem. Hasiči místo události zajistili a odstranili následky dopravní nehody. 

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 27. 10. 19:22
U nehody dvou osobních automobilů zasahovali v Jiráskově ulici místní profesionální hasiči. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale došlo k úniku provozních náplní. Hasiči se postarali o likvidaci následků dopravní nehody. 

Bílá Třemešná – dopravní nehoda – 28. 10. 12:57
V katastru části Nové Lesy došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Na místo události vyrazili profesionální hasiči ze Dvora Králové and Labem a dobrovolná jednotka z Miletína. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Hasiči místo události zajistili a předali policistům. 

Technická pomoc v souvislosti s odstraňováním následků silnějšího větru 28. 10.:

12:31 Zdobín odstranění stromu z komunikace JSDH Miletín

22:06 Dubenec odstranění stromu z komunikace HZS Dvůr Králové nad Labem

14:41 Boháňka odstranění stromu z komunikace HZS Hořice

16:41 Hořice odstranění stromu HZS Hořice

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Správa KRNAP i ČHMÚ varují nejen před pohybem na horách

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 423x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí