Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

U Hajnice hořel kombajn, v Novém Bydžově nákladní auto

Redakce / 26.07.2018, Královédvorsko
U požáru kombajnu zasahovaly čtyři jednotky hasičů - stroj hořel na poli nedaleko obce Hajnice. Událost se obešla bez zranění. V Novém Bydžově hořel nákladní automobil, který zavadil o dráty elektrického napětí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na milion korun.
 


Hajnice - požár - 25. 7. 12:24

K požáru staršího kombajnu typu FORTSCHRITT E 512 došlo asi dvacet minut po poledni na poli u obce Hajnice. Na místo události byly povolány profesionální jednotky ze stanic v Trutnově a ve Dvoře Králové nad Labem a dále dobrovolné jednotky SDH Hajnice a Úpice. K požáru stroje došlo při nájezdu na pole a následné přípravě sečení pšenice. Když řidič kombajnu spatřil, že pod kabinou kombajnu vychází kouř, snažil se jej sám uhasit pomocí vody z kanystru.

Šetřením bylo zjištěno, že příčinou požáru byla technická závada na elektrické instalaci pod kabinou kombajnu. Zasahující jednotky uhasily požár proudem vysokotlaké vody. Oheň však stihl poškodit kabinu kombajnu a elektrickou instalaci.

Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 20 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na 60 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.Nový Bydžov – požár – 25. 7. 11:37


Na Dukelské třídě došlo ve středu před polednem k požáru nákladního automobilu značky Iveco. Neopatrností řidiče došlo při vykládce materiálu z korby vozu ke stržení drátu elektrického napětí a následně začal automobil hořet.

Na místo události vyjeli profesionální a dobrovolní hasiči z Nového Bydžova a dále dobrovolná jednotka ze Skřivan. Vzhledem k tomu, že požár vznikl od drátů elektrického napětí, nemohli hasiči zprvu použít k hašení vodu. Jednotky začaly hasit pomocí práškových hasicích přístrojů a až poté, co energetici potvrdili vypnutí elektrické energie, mohly použít k hašení vodu.

Škoda, kterou požár na vozidle způsobil, byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun.

Hasiči museli mimo jiné vyřešit také unikající naftu z nákladního vozidla. Kapalinu odčerpali do sudů a předali majiteli. Zpět na stanici se jednotky vrátily po 14. hodině.

 

Související články
Požáry zaměstnávají hasiče v celém regionu
Požár pole ve Vlkově byl vidět až ze Žernova, v kraji je zákaz rozdělávání ohň ve volné přírodě
V celém Královéhradeckém kraji platí zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě
Pokaždé až 13 km museli hasiči jet pro vodu na přehradu, na Královédvorsku zasahovali včera u požárů čtyřikrát

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 886x
 
 
 
Zpět