Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

V bytě v Kocléřové začala hořet herní konzole

Záchranáři ošetřili tři osoby

Redakce / 12.02.2019, REGIONY - Obce a sousední regiony
K požáru byly přivolány do Kocléřova na Královédvorsku hned 4 požární jednotky v úterý 12. února 55 minut půlnoci. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši jednoho milionu korun, škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun.
 

Požární poplach byl vyhlášen po půlnoci profesionálním jednotkám v Trutnově a Dvoře Králové nad Labem a dobrovolným jednotkám v Hostinném a Hajnicích. Důvodem byl nahlášený požár v bytě v části Kocléřov. 

Po svém příjezdu provedly jednotky hasební zásah pomocí vysokotlaku a požár dostaly po pár minutách pod kontrolu. V bytě začalo hořet kvůli technické závadě na herní konzoli. Požár se pak dále rozšířil na skříňku, kde byla konzole umístěna a v těsné blízkosti byla také postel s lůžkovinami. Hasiči dále odvětrali zakouřený prostor pomocí přetlakové ventilace. Na místě spolupracovali hasiči se zdravotnickou záchrannou službou, která si převzala do péče tři osoby. 

Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun, díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši jednoho milionu korun. 

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1138x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí