Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

V Hořicích zachraňovali 75letou popálenou ženu

Redakce / 19.01.2017, Hořice - Hořicko a Miletín
Jednotka profesionálních hasičů z Hořic byla ve středu 18. ledna 2016 v 16:42 hodin přivolána do rodinného domu v Karlově ulici v Hořicích. Uživatel po příchodu domů ohlásil zakouřené místnosti v domě, kde se nacházela starší žena.

Hasiči dorazili na místo současně s posádkou pozemní záchranné služby. Ta si ihned převzala do péče sedmašedesátiletou ženu, která utrpěla popáleniny a nadýchala se zplodin hoření. Na místo byl proto povolán vrtulník Letecké záchranné služby Hradec Králové, který ženu přepravil na popáleninové centrum pražské nemocnice Královské Vinohrady. 

Ohnisko požáru pouze doutnalo a nebyl potřeba hasební zásah hasičů. Z nejasných příčin zřejmě došlo ke vznícení oblečení na ženě od elektrického přímotopu. Ještě před příjezdem hasičů se seniorka svlékla a zasažené oblečení dala do umyvadla. Hasiči odvětrali celý prostor domu a ohraničili místo pro přistání vrtulníku. Hmotná škoda na vybavení domu činí pět tisíc korun. 

por. Bc. Martina Žahourková

tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje

Foto: stanice Hořice

Související články
Farář usnul při svíčkách. Kostel v Jívce na Trutnovsku začal hořet.
Máte zkontrolovaný komín? Loni došlo v Královéhradeckém kraji k 65 požárům komínů bez revize
Statistiky zásahů hasičů Královéhradeckého kraje v roce 2016
Vaše komentáře

Přečteno 840x
 
22.07.2024 - Pozor na odkloněnou trasu na železniční trati Prahy - Hradec Králové - Trutnov: rychlíky linky R10 budou během plánované výluky zastavovat místo stanice Praha-Libeň ve stanici Praha-Vysočany od úterý 16. července nepřetržitě do soboty 24. srpna 2024.
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí