')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Na ZŠ 5. května proběhlo cvičení hasičů - zásah při požáru kotelny, nechyběly ani ukázky práce IZS a psovoda

Redakce / 3.06.2019
Ve čtvrtek 30. května dopoledne se areál ZŠ 5. května stal dějištěm cvičení krizového štábu města Dvůr Králové nad Labem. Námětem cvičení byl požár školní kotelny. Během akce si žáci a personál mohli vyzkoušet evakuaci školy a také zhlédnout komentovaný cvičný zásah jednotky dobrovolných hasičů ze Žirče, kteří „uhasili“ simulovaný požár v kotelně školy a zachránili „zraněného“ školníka a předali ho do péče zdravotníků.
 
Akci ve spolupráci s vedením školy a zástupci složek integrovaného záchranného systému (IZS) připravil krizový manažer městského úřadu Pavel Lev. Podívejte se na video z akce:Po skončení cvičení následovaly na školním nádvoří prezentace a ukázky činností jednotlivých složek IZS a dalších organizací. Žáci zhlédli ukázky vybavení a činností Městské policie Dvůr Králové nad Labem a Policie ČR, prohlédli si techniku a vybavení zdravotnických záchranářů ze ZZS Královéhradeckého kraje a vyslechli komentář přítomných záchranářů. O praktické ukázky první pomoci nejen při běžných zraněních se postaraly pracovnice Českého červeného kříže, přednášku o požární ochraně a o tom, jak se zachovat při požáru, si připravili pracovníci Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje, kteří dorazili i se zásahovým vozidlem pro práci ve výškách. 

Velký úspěch u žáků zaznamenala rozsáhlá prezentace Sboru dobrovolných hasičů Verdek, kde si děti mohly mimo jiné vyzkoušet vybavení hasičů, práci s lany nebo sestavování hadic s proudnicemi na čas. Nechybělo ani stanoviště BESIPu, na kterém žákům od těch nejmenších ochotně vysvětlili nástrahy silničního provozu. Starší školáci si pak mohli vyzkoušet simulátor nárazu imitující náraz ve třicetikilometrové rychlosti. 

Pomyslným vrcholem akce byla ukázka činnosti psovoda Policie ČR, který na prostranství u nedalekého rybníčku přítomným předvedl ukázku poslušnosti policejního psa, zneškodnění pachatele a jeho stíhání psem přes vodu a další. „Jsem rád, že můžeme pokračovat v započaté spolupráci s královédvorskými základními školami a systematicky se tak připravovat na zvládání mimořádných událostí. 

I pro městskou výjezdovou jednotku dobrovolných hasičů ze Žirče to byla dobrá zkušenost a také první příležitost samostatně provést tento typ ukázky zásahu v prostředí školy,“ zhodnotil akci manažer krizového řízení Pavel Lev. Jan Skalický

text a foto: web města
video: ZvičinaTV

FOTOGALERIE - Žáci Na ZŠ 5. května proběhlo cvičení hasičů - zásah při požáru kotelny, nechyběly ani ukázky práce IZS a psovoda

 

Související články
Cvičení krizového štábu města Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci se ZŠ Podharť dne 24. 5. 2018 - podívejte se na videa

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 449x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí