Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Aleš Cabicar sám požádal o místo v představenstvu trutnovské nemocnice. Jen dočasně. Nový ředitel se nelíbí odborářům.

Redakce / 18.07.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Dozorčí rada Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje se tento týden zabývala personálním obsazením vedení náchodské i trutnovské nemocnice: odvolání šéfa náchodské nemocnice Zbyňka Chotěborského a přeobsazení představenstva Oblastní nemocnice Trutnov.
 

Krizový management v trutnovské nemocnici

Kompletní obměna představenstva Oblastní nemocnice Trutnov byla avizována již v červnu. Dozorčí rada navrhla obsadit místo současné místopředsedkyně představenstva Jany Totkové do funkce Martina Šimáka, primáře ARO a místo Miroslava Procházky, který zastupuje v představenstvu Zdravotnický holding KHK, obsadí dočasně přímo náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar, který o to sám požádal. Právě podle slov náměstka hejtmana pro zdravotnictví Aleše Cabicara potřebuje trutnovská nemocnice nyní stabilizaci interpersonálních vztahů v oblasti lékařského, ale i nelékařského personálu. Z toho důvodu je k 17. 7. 2017 jmenován do funkce Martin Limburský, který již v trutnovské nemocnice dlouhá léta působil (do roku 2013). Navrhované změny v představenstvu Oblastní nemocnice Trutnov budou realizovány k datu 17. 7. 2017. 

Nemocnice má letos ve vedení již 3. ředitele. Jaroslav Kratochvíl vedl nemocnici pouhý měsíc, poté odešel na vlastní žádost. Nově jmenovaný ředitel Martin Limburský vedl nemocnici 17 let - do roku 2013. Dle informací na webu trutnovak.cz se proti panu Limburskému vymezili zástupci odborářů. Místopředsedovi odborů Jiřímu Šedivci se nelíbí střet zájmů, protože MUDr. Limburský podniká ve zdravotnictví. Dále považuje za nezbytné, aby se nový ředitel věnoval nemocnici v současném stavu naplno, a nejen na 0,8 úvazku. Eskalovat situaci v nemocnici však odbory nechtějí.

Oblastní nemocnice Trutnov disponuje kapacitou 300 lůžek a zaměstnává 600 lidí.

Personální změny v náchodské nemocnici

Na webu kraje je zároveň uvedeno, že dozorčí rada všemi přítomnými hlasy doporučila odvolání Zbyňka Chotěborského z pozice předsedy představenstva Oblastní nemocnice Náchod. Důvodem našeho návrhu jsou přetrvávající nepříznivé hospodářské výsledky Oblastní nemocnice Náchod, a.s. Dosavadní šéf náchodské nemocnice, který byl ve funkci od 1. 7. 2014, by měl skončit k 1. 8. 2017.

Na jeho místo navrhla dozorčí rada jmenovat paní Ivanu Urešovou, která se v oblasti zdravotnictví pohybuje od začátku devadesátých let. Úspěšně vedla několik nemocnic, včetně pardubické nemocnice. „Právě angažmá z pardubické nemocnice dokazuje odbornou kvalifikaci paní Urešové. Roční obrat náchodské nemocnice se pohybuje kolem částky 1,2 miliardy korun oproti téměř dvoumiliardovému obratu nemocnice v Pardubicích,“ odůvodnil výběr nové budoucí šéfky Oblastní nemocnice Náchod náměstek hejtmana Cabicar.

Oblastní nemocnice Náchod zajišťuje zdravotní péči pro spádovou oblast s více než 200 tisíci obyvateli, ve specializovaných oborech až pro 250 tisíc obyvatel. Pod Oblastní nemocnici Náchod spadá jedenáct provozoven, z toho sedm provozoven s lůžkovou péčí o celkové kapacitě 832 lůžek. Oblastní nemocnice Náchod zaměstnává 1500 lidí.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz, www.trutnovak.cz, www.nemtru.cz 

Související články
Ředitel trutnovské nemocnice Jaroslav Kratochvíl ve své funkci na vlastní žádost po měsíci končí
Novým ředitelem trutnovské nemocnice bude jmenován Martin Limburský. Vedl nemocnici 17 let
Senátor Jiří Hlavatý stále bojuje za dvorskou nemocnici. Od náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje chce odpověď, zda Juta a.s. poskytla dar 10 milionů zbytečně. Ptá se
Hejtman Štěpán přijel do Dvora Králové hasit poplašné zprávy ohledně nemocnice
Vedení kraje nechalo vypracovat další studii operačních sálů ve dvorské nemocnici. Nápad míří na starou budovu
Stanovisko města Dvůr Králové nad Labem k dostavbě operačních sálů v Městské nemocnici, a. s., Dvůr Králové nad Labem
Výsledky auditu nemocnice v Náchodě žádají změny ve fungování krajského zdravotnictví. Řešením je i sloučení krajských nemocnic
Mají se soukromá zdravotnická zařízení v kraji začít bát o svoji existenci?
Chystá se sloučení krajských nemocnic pod jedno IČO
Trutnovská porodnice zavádí nové poradenské služby na podporu kojení
Den otevřených dveři v Oblastní nemocnici Trutnov (21. září 2019)
Trend zadlužování nemocnic se podařilo zastavit - rozhovor s krajským náměstkem pro zdravotnictví Alešem Cabicarem (TOP 09)
Krajské zdravotnictví nyní přichází o 2 miliony denně! Zeptali jsme se náměstka hejtmana pro zdravotnictví Aleše Cabicara, jak chce kraj tyto výpadky řešit

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 840x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
20.06.2020 10:30 - 20.06.2020 13:00
Posvěcení zvonu v Borovnici
27.06.2020 20:00 - 27.06.2020 03:00
Pátý Náš Taneční Ples (Svatojánský)