Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Centrum tradiční čínské medicíny začne v září stavět v Hradci Králové svoji budovu kliniky

Redakce / 27.02.2017, Hradec Králové - Okres Hradec Králové
Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny (dále TCM) zorganizoval spolu s Fakultní nemocnicí Hrace Králové (FNHK), v jejímž areálu se nyní nachází ambulance TCM nazvané Česko-číské centrum TCM, setkání vědců z celého světa. Jedním z témat byla výstavba Kliniky čínské medicíny.


TCM v Hradci Králové

Ambulance tradiční čínské medicíny (TCM) je s výjimkou dětských pacientů, těhotných žen a psychiatrických pacientů otevřená pro všechny příchozí zájemce. Ambulance TCM nezajišťuje léčbu náhlých akutních onemocnění, zaměřuje se na řešení dlouhodobých zdravotních problémů. Ambulance TCM používá při léčbě pacientů vedle známých metod tradiční čínské medicíny, jako je akupunktura, také podpůrného podávání bylin na bázi několika stovek originálních čínských bylin, jejichž kombinaci a délku podávání definují na místě čínští specialisté podle výsledků vyšetření pacientů. 

Nechybějí však ani klasická vyšetření podle západní lékařské praxe. Ta mají odhalit případné diagnózy vyžadující urgentní lékařské zásahy. U každého nově příchozího pacienta je nejprve českým lékařem stanovena vstupní diagnóza. Ve spolupráci s čínským lékařem je pak stanoven diagnostický a léčebný závěr z hlediska tradiční čínské medicíny, na jehož základě pak probíhá léčebný postup.


Důležitou informací na setkání byla zpráva o výstavbě nového samostatného objektu Kliniky tradiční čínské medicíny v areálu FNHK již v září tohoto roku. “Původně měly stavební práce začít už loni v září, vzhledem k posunu je předpokládaný termín dostavby 2. polovina roku 2019,” upřesnil harmonogram výstavby Roman Prymula.

Delegace měla na dopoledním programu prohlídku Fakultní nemocnice, návštěvu stávající ambulance Centra TCM a seznámení se zmíněným projektem výstavby nové kliniky. Program pak vyvrcholil v setkání a diskusi s lékaři, managementem nemocnice, přednosty a zástupci jednotlivých klinik.

Na tiskové konferenci se k delegaci připojili i primátor města Hradec Králové Zdeněk Fink, hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a jeho náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar, aby projekt vzniku samostatné Kliniky čínské medicíny podpořili. Každý však v klinice vidí jiné poslání. 

Primátor Zdeněk Fink vidí v Klinice Tradiční čínské medicíny zdravotní a vědecké opodstatnění. Dle něj přinese pacientům pozitiva v léčbě syndromů a onemocnění, která nemají adekvátní léčbu prostředky západní medicíny. 

Hejtman Královéhradecké kraje Jiří Štěpán vidí v projektu kliniky skvělou ukázku vládní podpory neziskových projektů: “Projekt Kliniky tradiční čínské medicíny ve FNHK je skvělou ukázkou vládní podpory neziskových projektů ve zdravotnictví, neboť jej na svém zasedání schválila i vláda ČR,” uvedl hejtman.

Jeho náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar pak v projektu spatřuje možnost propagace kraje:” Klinika, na kterou se budou sjíždět lékaři z celého světa bude pozitivní propagací nejen FN HK, ale celého regionu Královéhradeckého kraje.”

Kateřina Sekyrková

Zdroj: FNHK, Královéhradecký kraj

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 877x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí