Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Krajští radní schválili navýšení letošní investice do městské nemocnice ve Dvoře Králové

Redakce / 24.03.2023, Dvůr Králové nad Labem
Krajští radní schválili tento týden navýšení letošní investice do výstavby operačních sálů, ale také vzniku nových parkovacích míst. K dokončení celého projektu má dojít v srpnu 2023.

FOTOGALERIE - Městská nemocnice DKnL - nový vjezd


Celkem o 12,5 milonů korun navýšili krajští radní financování výstavby nových operačních sálů v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem, které tak přesáhnou částku 100 mil. Kč. 

Za tyto peníze kraj pořídí pro dva operační sály novou zdravotnickou technologii za 10 milionů korun, konkrétně dva operační stoly s rentgenovými transparentními prvky a laparoskopickou věž, ve které jsou umístěny přístrojové jednotky s nástroji. Zbytek peněz má dle tiskové zprávy kraje přijít na další stavební úpravy související se vznikem nových parkovacích míst

Již dříve kraj avizoval, že nových 21 parkovacích míst vznikne na místě bývalého okálu, který sí místní pamatují jako tradiční odběrové místo - a to i během Covidu. pod tímto místem již vznikl také druhý vjezd do areálu nemocnice, v době výstavby sloužící dopravě stavebnímu materiálu, později jako druhý technický vjezd. 

Původně bylo v rozpočtu uvolněno na výstavbu operačních sálů nad novými laboratořemi 95 mil. Kč. Stavební práce začaly v květnu 2022 a dokončení projektu se plánuje na srpen 2023. Z celkového navýšeného rozpočtu celé akce za 107,5 milionu korun je nyní prostavěno zhruba 35,5 milionu korun. 

Investice v areálu

Novinky se dočkali také pěší: v areálu je nově zpevněná cesta od dolního vchodu areálu k hlavní budově nemocnice. 

V královédvorské nemocnici díky této investice vzniknou dva nové operační sály v nástavbě budovy laboratoří, kterou s hlavní budovou propojí nadzemní spojovací krček. V druhém nadzemním podlaží vedle sálů budou prostory sterilizace a provozní zázemí, ve třetím podlaží zase technické zázemí.

Zdroj: Královéhradecký kraj

Foto: Romana Bašová 
Vaše komentáře

Přečteno 579x
 
17.07.2023 - Od 27. července do konce října bude uzavřená výpadovka z Trutnova na Jičín kvůli opravě mostu ve Volanově. Objízdná trasa povede přes Hostinně, místní budou moci projekt po místní komunikaci.
24.05.2023 - U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování.
22.05.2023 - Informujeme o výluce traťové koleje v úseku Hostinné - Kunčice nad Labem - Vrchlabí ve dnech 29.5. - 15.6.2023.

Volná pracovní místa
Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)Kalendář akcí