Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Letos vyhrál závod o prvního novorozence v kraji kluk

Redakce / 2.01.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Letošní prvenství na území kraje má chlapeček narozený ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Druhou v pomyslné cílové rovince byla Agáta narozená v rychnovské nemocnici, následoval ji Jan v Jičínské nemocnici.
 

Dle Lucie Chytilové, tiskové mluvčí Zdravotnického holdiingu, je první holčičkou narozenou v kraji a v nemocnici krajského zdravotnického holdingu Agáta, která přišla na svět v 1:19 v rychnovské porodnici. Novorozené děvčátko vážilo 2930 g a měřilo 51 cm. Chlapec se jménem Jan ji v rámci zdravotnického holdingu následoval o hodinu později v Jičíně. Jan se tak stal prvním miminkem mužského pohlaví v krajských porodnicích: narodil se přesně ve 2:24 s 3450g a 51 cm. 

V náchodské nemocnici sice nebyli novorozenci nejrychlejší, zato zde přivítali na Nový rok hned 4 malá děvčátka. 

V rámci holdingu jsou nyní v provozu tři porodnice – v náchodské, jičínské a rychnovské nemocnici. Porodnice v Masarykově městské nemocnici v Jilemnici spadá již pod Liberecký kraj a Fakultní nemocnice v Hradci Králové nepatří pod správu Královéhradeckého kraje.

Trutnovská porodnice je z personálních důvodů od srpna uzavřená, její opětovné zprovoznění je v plánu v letošním roce. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZH KHK

Foto: fcb Oblastní nemocnice Náchod

 

Související články
První mládě roku 2021 ve dvorské zoo je sameček buvola kaferského

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 400x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí