Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem a zdravotnický holding kraje pořádali Den zdraví.

Redakce / 1.06.2018
Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem a.s. a Zdravotnický holding kraje pořádali ve středu 30. května od 8 do 16 hodin Den zdraví. Lidé si mohli zdarma otestovat své zdraví na poliklinice v ul. Rooseveltova ve Dvoře Králové.
 

FOTOGALERIE - Den zdraví na poliklinice v Rooseveltově ulici

Zdravotnický holding a Městská nemocnice Dvůr Králové nad Labem a.s. pořádali ve středu 30. května od 8 do 16 hodin Den zdraví. Lidé si mohli zdarma otestovat své zdraví na poliklinice v ul. Rooseveltova ve Dvoře Králové.   

Návštěvnci si vyzkoušeli, jak na prevenci proti rakovině prsu či tlustého střeva a jak poznat příznaky onemocnění prostaty. Na místě si mohli nechat změřit tlak, či glykémii a na modelech se podívat, že se netřeba bát ani endoskopie. Vyzkoušet bylo možné také ortézy a bandáže či správnou desinfekci rukou.  

Ve spolupráci se zdravotnickou školou z Trutnova proběhly ukázky základů první pomoci. 

V prezentacích místních organizací se dozvěděli, jak navazuje péče nemocnice na místní sociální služby. Prezentovaly se tyto organizace: Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem Diakonie ČCE středisko ve Dvoře Králové nad Labem Domov důchodců Dvůr Králové nad Labem Regionální institut ambulantních psychosociálních služeb (RIAPS Trutnov) Farní charita Dvůr Králové nad Labem (osobní asistence) Misericordia o.p.s.  

Akce se konala pod záštitou náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje pro oblast zdravotnictví Ing. Aleše Cabicara a ve spolupráci s městem Dvůr Králové nad Labem.

Prvních padesát návštěvníků obdrželo jako dárek na preventivní vyšetření od Vojenské zdravotní pojišťovny – domácí test na okultní krvácení. 
Zdroj: https://www.kralovedvorsko.cz/sluzby-obcanum/lekari/den-zdravi-ve-dvore-kralove-30-kvetna-8-16-hod.html
© Královédvorsko.cz
 

Související články
ARO v trutnovské nemocnici zve na den otevřených dveří (26. července 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 478x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí