Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Nadační fond nemocnice ve Dvoře Králové vyhlásil stipendijní program. Hlásit se je možné do 15. dubna 2019

Redakce / 22.02.2019, Dvůr Králové nad Labem
Královéhradecký kraj hodlá podpořit získávání dalších zdravotnických pracovníků pro své nemocnice v rámci Zdravotnického holdingu, a to i díky připravovanému projektu stipendií. Studenti vybraných oborů by mohli jednorázově získat od kraje příspěvek na studia až 80.000 Kč, a to prostřednictvím stipendií z nadačních fondů, mezi které patří i ten ve dvorské nemocnici.
 
Stipendia financovaná krajem jsou tentokrát určena studentům středních a vyšších odborných zdravotnických škol, ale i absolventům vysokých škol v oboru ošetřovatelství a fyzioterapie. Podmínkou bude, že se po úspěšném ukončení studia zavážou v nemocnicích pracovat po dobu minimálně tří let. Královéhradecký kraj na realizaci tohoto projektu přidělil dotaci 560.000 Kč, přičemž stipendium pro jednoho příjemce činí 80.000 Kč. Žádat budou moct studenti z celé České republiky.
Cíl nadačních fondů Cílem nadačních fondů je především podpora tamní nemocnice, a to za přispění nejenom finančních prostředků měst a obcí, pro které je nemocnice spádová, ale také financí kraje či místních podnikatelů. Jednou z forem pomoci bude také již zmíněná podpora v získávání nových zaměstnanců. Společně jsme se shodli na vytvoření jednotných pravidel, např. co se týká výše příspěvku a délky úvazku,“ říká předseda představenstva ZH KHK a. s. Ing. Miroslav Procházka, Ph. D.

Město Dvůr Králové nad Labem založilo Nadační fond pro podporu Městské nemocnice, a. s., ve Dvoře Králové nad Labem v roce 2018. Jeho účelem je peněžní a věcná podpora místního zdravotnického zařízení. V polovině února 2019 nadační fond „Stipendijní program“ na zajištění nových nelékařských zdravotnických pracovníků pro nemocnici. Žádost o poskytnutí stipendia a Smlouvu o poskytnutí stipendia najdete na stránkách městské nemocnice spolu s dalšími informacemi.

Žádost o poskytnutí Stipendia musí být se všemi přílohami doručena nejpozději do 15. dubna 2019 na adresu: Městská nemocnice a.s., Vrchlického 1504, 54401 Dvůr Králové nad Labem. Obálka žádosti bude viditelné označena „Stipendium“.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Městská nemocnice, a. s., Dvůr Králové nad Labem, kr-kralovehradecky.cz, ZH Královéhradeckého kraje

 

Související články
Ani druhý tendr na nové laboratoře se v Trutnově nepovedl
V trutnovské nemocnici zavřeli část interního oddělení. Není personál.
Zákaz návštěv platí téměř ve všech nemocnicích v kraji. Výjimkou je Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 880x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí